W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nabór do Akademii Praktyk Teatralnych

Nabór do Akademii Praktyk Teatralnych
22.08.202115:11

Akademia Praktyk Teatralnych „Gardzienice” ogłasza nabór kandydatów i kandydatek do kolejnego kursu. Sesja kwalifikacyjna odbędzie się w Gardzienicach w dniach 23 – 26.09.2021 r.

Kurs adresowany jest do młodych adeptów teatru, do studentów wydziałów humanistycznych i aktorskich, animatorów kultury, instruktorów i aktorów zespołów teatralnych, pasjonatów teatru.

Akademia Praktyk Teatralnych powstała z inicjatywy Włodzimierza Staniewskiego w 1997 roku i działa na podstawie sformułowanych przez niego założeń programowych.

Kursy odbywają się w cyklu dwuletnim, w formie comiesięcznych sesji, trwających 4-5 dni (przedłużony weekend). Organizowane są też sesje wyjazdowe. W czasie nauki studenci przygotowują spektakl finalny. Absolwenci otrzymają certyfikat ukończenia kursu.

Zajęcia prowadzą reżyser, aktorzy i muzycy Teatru „Gardzienice” oraz zapraszani specjaliści z innych instytucji artystycznych.

Absolwenci i studenci zapraszani są do udziału w spektaklach repertuarowych teatru „Gardzienice” oraz do innych przedsięwzięć. Otrzymują też możliwość inicjowania i prowadzenia swoich własnych projektów artystycznych  i animatorskich.

Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne – studenci pokrywają tylko koszty podróży do Gardzienic i wyżywienia w czasie comiesięcznych sesji. Organizatorzy zapewniają miejsca noclegowe na terenie Ośrodka.

Tegoroczna rekrutacja odbędzie się w formie dwudniowej sesji warsztatowej (praca muzyczna i ruchowa, prezentacje przygotowane przez kandydatów, rozmowy) prowadzonej przez aktorów Teatru „Gardzienice” w dwóch grupach, w dniach 23 i 24 oraz 25 i 26 września 2021 roku.

Kandydaci proszeni są o przygotowanie 10-minutowych prezentacji (teksty, pieśni, fragmenty treningu, etiudy aktorskie, taniec, gra na instrumencie).

Koszt udziału w sesji kwalifikacyjnej wynosi 100 złotych i obejmuje nocleg oraz wyżywienie.
Zgłoszenia (CV, list intencyjny i zdjęcie) należy przesłać na adres: z dopiskiem Akademia, do dnia 31.08.2021.

Więcej informacji
Koordynator Akademii Praktyk Teatralnych – Mariusz Gołaj

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej