W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sztuk Wizualnych 2016

Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sztuk Wizualnych 2016
25.05.201612:53

Uczestnicy zajęć plastycznych w Dzielnicowym Domu Kultury "Bronowice" odnieśli ogromny sukces w Międzynarodowym Konkursie Sztuk Wizualnych 2016 organizowanym przez Centre pour l'UNESCO Louis François​, w Troyes - Francja​!! Tematem tegorocznej edycji było "Dzikie życie".

Zadaniem dla uczestników tegorocznej edycji było przedstawienie w swoich pracach plastycznych, co zostało z dzikiego życia w naszym świecie technologii. Spróbowanie zidentyfikowania w naszym codziennym otoczeniu obecności tego „dzikiego życia”. Wszystko co nie było kontrolowane, wykorzystywane, przetwarzane albo udomawiane przez człowieka. Zauważyć i określić to co nas przeraża ale jednocześnie fascynuje. To co chcemy jednocześnie chronić i zachować, świadomi , że ludzka działalność zmniejsza coraz bardziej jego przestrzeń życiową i doprowadza do jego wyginięcia. A jest w nas dzika strona, która chce ją chronić.

Napłynęło 2648 zgłoszeń z 48 krajów!! Dzieci pracujące pod kierunkiem Pani Ewy Rejmak zajęły następujące miejsca:

  • Szymon Pietraś (lat 5) - 2 miejsce 
  • Daria Potręć (lat 4) - 3 miejsce
  • Zuzanna Smyk (lat 8) - 3 miejsce

Wśród 100 laureatów na dalszych miejscach wyróżnieni zostali również: Magdalena Rafa (lat 5), Antonina Miernicka (lat 5), Anna Krzaczek (lat 5), Oliwia Lewandowska (lat 8), Maciej Zembrzuski (lat 8) oraz Wojtek Olejnik (lat 11).

Wystawę pokonkursową z pracami naszych dzieciaków można oglądać od dzisiaj w Ville de Troyes​ we Francji!

Pełna lista zwycięzców: http://goo.gl/Lkw5IU
Prace wybrane do wystawy pokonkursowej: https://goo.gl/xthNM7

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej