W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nikt już nie ominie Lublina... w Internecie.

29.05.200714:03

Zobowiązaliśmy się, że tuż przed Nocą Kultury - wspólną, budująco solidarną manifestacją potencjału kulturalnego Lublina powstanie specjalny portal internetowy, który sprosta tej znaczącej chwili. Odtąd kultura Lublina będzie miała bardzo nowoczesne narzędzie, które posłuży nie tylko do tego, aby tę kulturę, jej Twórców i realizowane przez nich programy opisać, ale przede wszystkim, aby sprawnie informować o nich zarówno mieszkańców Lublina, jak i wszystkich Internautów.
Technologia, którą zastosowaliśmy tworząc portal spowoduje, że Lublina praktycznie nie będzie można nie znaleźć, gdy do sufringu po swoich kulturalnych fascynacjach zasiądzie ktokolwiek na Świecie. Dlatego też zależy nam bardzo, aby wszystkie Osoby, instytucje i wydarzenia Lublina były tu reprezentowane. Staraliśmy się, aby na dzień 1 czerwca znalazły się w nim wszystkie podmioty i wydarzenia, które biorą udział w Nocy Kultury. Jeśli kogoś lub coś pominęliśmy - prosimy o wybaczenie - ale przede wszystkim prosimy o informację, którą natychmiast uzupełnimy. Zawartość portalu będzie rosła wraz z dynamiką lubelskiego życia kulturalnego. Nowe wydarzenia, to nowe uczestniczące w nich Osoby, podmioty, partnerzy. Nasz portal będzie starał się rejestrować je wszystkie i automatycznie tworzyć będzie specyficzne curriculum każdej osoby czy instytucji. Dziś oddajemy do publicznego użytku tylko narzędzie, dobrze pomyślany system. Prosimy Was wszystkich, abyście pomogli nam go redagować. Jeśli znacie termin wydarzenia, którego nie ma w naszej bazie danych - użyjcie zamieszczonego linku i napiszcie nam o tym, poinformujcie nas o uczestniczących w wydarzeniu Osobach i podmiotach. Znajdą się natychmiast w naszej bazie. Jeśli w zamieszczonych profilach informacyjnych, które dotyczą bezpośrednio Was lub Waszych instytucji czy programów są nieścisłości - prosimy o kontakt - zmienimy je natychmiast zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Przy tej okazji kieruję szczególnie serdeczne podziękowania dla Łukasza Korola i firmy DBS Systems, która wykonała tę pierwszą wersję portalu w niespotykanym (nawet w świecie wirtualnym) tempie i jakości. Portal będzie sukcesywnie uzupełniany o funkcje pozwalające na budowanie wokół niego społecznej dyskusji. Już wkrótce ruszy forum portalu. Od samego początku pomyślany był jako "własność publiczna". Ma służyć wszystkim. Nie stanowi konkurencji dla innych znanych i cenionych portali poświęconych lubelskiej kulturze. Mamy nadzieję, że będziemy z nimi wszystkimi współpracować dla wspólnego dobra, gdyż wychodzimy z założenia, że publiczna informacja nie jest niczyją własnością. Będziemy także, na wzór innych specjalistycznych portali, uzupełniać archiwum prasowe. Dziś to tylko próbka tego narzędzia. Redaktorzy portalu już wkrótce postarają się, aby powstało dobre prasowe curriculum Lublina, które będzie mogło służyć do celów naukowych i edukacyjnych. Prosimy teraz o "100 dni dobrej współpracy" a udowodnimy wspólnie, że ten projekt ma głęboki sens!