W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Noc Księgarń 2021 z Warsztatami Kultury

Noc Księgarń 2021 z Warsztatami Kultury
22.10.202112:07

Noc Księgarń z Warsztatami Kultury i Kulturą Enter zapowiada się intensywnie!

Warsztaty Kultury zapraszają na spotkanie z Moniką Śliwińską, autorką nominowanej do Nagrody NIKE książki „Panny z Wesela”, na wernisaż ilustracji Artura Blusiewicza i wystawę portretów autorów i okładek „Wschodniego Expressu”. Podczas kiermaszu książek rabaty do 40 procent, w tym nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej ANGELUS – pozycja Kateryny Babkiny „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek”.


Kiermasz książek
W ramach Nocy Księgarń wydawnictwo Warsztatów Kultury przygotowało specjalną promocję na książki wydane nakładem Warsztatów Kultury. 22 października będziecie mogli nabyć książki z serii Wschodni Express (i nie tylko) w promocyjnej cenie obniżonej nawet o 40%. Książki są dostępne online w naszym sklepie internetowym. Już teraz można sprawdzić i powybierać. Szczególnie polecamy pozycję "Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek" Kateryny Babkiny, która otrzymała nagrodę główną w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Warto też zwrócić uwagę na tegoroczne nowości. Dodatkowo wszystkich fanów literatury zapraszamy na Facebooka „Wschodniego Expressu” do udziału w konkursie. Aby wygrać książkę – laureatkę Kateryny Babkiny z podpisem autorki i tłumacza, należy dokończyć zdanie: „Nikt tak nie tańczył jak…”, pod postem konkursowym.

Gdzie: sklep internetowy Warsztatów Kultury
Kiedy: 22 października 


Wystawa portretów autorów i okładek książkowych Wschodniego Expressu
Seria wydawnicza Warsztatów Kultury „Wschodni Express” to nie tylko wysokiej jakości literatura, ale także wyjątkowy projekt graficzny. Każda okładka to starannie zaprojektowana w duchu minimalizmu grafika, będąca esencjonalnym zobrazowaniem motywu przewodniego danej książki. W ten sposób łączymy walor intelektualny z estetycznym. Po co to robimy? Celem serii „Wschodni Express” jest prezentacja czytelnikom polskim najnowszych tekstów literatur wschodnich sąsiadów Polski, poruszających najbardziej aktualne dla tych społeczeństw problemy, niepozbawionych krytycznego dystansu i humoru w patrzeniu na Europę, siebie w Europie oraz Europę w sobie.
Projekt okładek: Ewelina Kruszewska
Przygotowanie graficzne zdjęć: Ilona Wałęcak
Wydawca książek: Warsztaty Kultury

Kiedy: piątek, 22 października, godz. 10.00–20.00.
Gdzie: Warsztaty Kultury, Lublin, ul. Grodzka 5a, parter
 

Wernisaż "Zakryte" – cykl ilustracji Artura Blusiewicza do Kultury Enter
Artur Blusiewicz specjalnie do magazynu Kultura Enter wykonał cykl ilustracji. Najnowsze prace artysty dotykają problemu zakrytej przed nami, a jednocześnie od wieków bliskiej obecności odmiennej kultury. Główna część wystawy dotyczy tradycji żydowskiej, śladów po lubelskich Żydach oraz skomplikowanych relacji wewnątrzspołecznych. Nie zabraknie nawiązania do aktualnych wydarzeń na wschodniej granicy, a także perspektywy wyobrażonego krajobrazu bałtyckiego. To co sąsiedzkie jest zobrazowane w sposób niestandardowy i niekoniecznie oczywisty; nawet w momencie literackich inspiracji tj. "Ksiąg Jakubowych" Olgi Tokarczuk.

Gdzie: Między Słowami, Lublin, ul. Rybna 4
Kiedy: 22 października, godz. 17.30
 

Spotkanie autorskie z Monika Śliwińską, nominowaną w tym roku do literackiej nagrody NIKE za książkę "Panny z Wesela"

Pisarka, dziennikarka, redaktorka strony o życiu i twórczości Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Autorka książek związanych z Młodą Polską: "Muzy Młodej Polski. Życie i świat Marii, Zofii i Elizy Pareńskich" uhonorowanej Nagrodą Klio, "Wyspiański. Dopóki starczy życia" oraz "Panny z "Wesela" Siostry Mikołajczykówny i ich świat", nominowanej do tegorocznej nagrody Nike.

Gdzie: Między Słowami, Lublin, ul. Rybna 4
Kiedy: 22 października, godz. 19.30

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej