W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe linie programowe Chatki Żaka

Nowe linie programowe Chatki Żaka
14.01.202119:33

Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka w dniach 18–23 stycznia zaprezentuje na swoim fanpage’u na Facebooku nowe linie programowe – Ruch, Dźwięk, Kadr, Słowo, Lifestyle, Visual Art.

Każdą z linii poprowadzą zaproszeni do współpracy kuratorzy – specjaliści w danej dziedzinie kultury związani z Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej. Chatka Żaka nie bez przyczyny uznawana jest za miejsce kultowe na mapie akademickiego Lublina, kluczowe dla kultury Uniwersytetu i miasta.

Jestem pewien, że nowe programowanie jednostki pozwoli studentom na jeszcze lepsze poznawanie i zgłębianie swoich pasji, tak ważnych w rozwoju młodego człowieka – mówi JM Rektor Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.

Nowe programowanie Chatki Żaka powstało z myślą o zaspokojeniu potrzeb studentów w obszarze kultury i sztuki. Sześć zaproponowanych linii ma spełnić oczekiwania młodych ludzi i ułatwić im 2 rozpoczęcie działania w naszej jednostce, jednocześnie dając im wolność w tworzeniu własnych projektów – podkreśla Izabela Pastuszko, p.o. Dyrektora Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.

Zadaniem kuratorów poszczególnych linii programowych będzie tworzenie programu Chatki Żaka. Mają być również osobami, z którymi studenci chcący działać w danym obszarze kultury, będą mogli konsultować swoje pomysły oraz czerpać od nich inspirację. Linie programowe zostały opracowane na podstawie danych dotyczących potrzeb studentów zawartych w raporcie "Diagnoza kierunków rozwoju kultury studenckiej w Polsce" w ramach Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej, którego organizatorem jest Chatka Żaka. 

Szczegóły nowych linii programowych Chatki Żaka w załączniku poniżej. 

Pliki do pobrania

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane