W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Oddaj swój głos na Teatr Stary

Oddaj swój głos na Teatr Stary
28.05.200909:53

Projekt „Renowacja Teatru Starego w Lublinie” znalazł się na liście projektów indywidualnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt ten ma szanse uzyskać 20 mln zł dofinansowania. Obecnie lista jest poddana konsultacjom społecznym. Teatr Stary czeka na Twój głos!
Pomóżmy odzyskać dawną świetność pomnikowi historii, który przetrwał w niezmienionym kształcie. Z uwagi na zły stan techniczny Teatr Stary został wyłączony z użytkowania w 1981 roku. Dzięki środkom finansowym pochodzącym z Unii Europejskiej możliwe będzie wykorzystanie w pełni walorów i funkcji tego obiektu jako sceny teatru impresaryjnego, sali kinowej dla prezentowania repertuaru archiwalnego i innych wydarzeń artystycznych. Zakwalifikowanie projektu na rekomendowaną listę projektów indywidualnych świadczy nie tylko o wysokiej randze tego zabytku, ale jest też efektem dobrego przygotowania inwestycji. Aby projekt utrzymał się na powyższej liście jako projekt do dofinansowania ze środków unijnych niezbędne są Państwa głosy poparcia dla jego realizacji. Zachęcamy do oddania głosu na projekt. Dzięki Państwa głosom jeden z pierwszych teatrów miejskich na ziemiach polskich, ma szansę odzyskać swój dawny wygląd. W konsultacjach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani, a w szczególności przedstawiciele samorządów terytorialnych, partnerów społeczno-gospodarczych, administracji rządowej, organizacji pozarządowych i środowisk akademickich. Wystarczy pobrać formularz (link do strony oraz formularz załączamy poniżej), wypełnić go, zapisać w formacie doc. opatrzyć tytułem „Konsultacje społeczne nowych projektów indywidualnych dla POIiŚ” i przesłać na adres poiis@mrr.gov.pl do dnia 22 czerwca br. Informacje na temat konsultacji społecznych dostępne są na Portalu Funduszy Europejskich

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane