W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Odpalamy neon Chatki Żaka
23.10.202014:13

Dzisiaj o godzinie 19:00 na fasadzie ACK UMCS Chatka Żaka rozbłyśnie neon, który odpalą lubelscy studenci. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy, którzy na żywo i z zachowaniem bezpiecznych odległości zechcą zostać świadkami tego historycznego momentu oraz internauci oglądający transmisję online na Facebooku Chatki Żaka.

 

Chatka Żaka to miejsce, w którym głos i siłę sprawczą mają młodzi ludzie. Dlatego to właśnie studenci po raz pierwszy oficjalnie zapalą nasz nowy neon – mówi Izabela Pastuszko, p.o. Dyrektora ACK UMCS Chatka Żaka. W nowej identyfikacji wizualnej Chatki Żaka nawiązujemy do epoki modernizmu i czasów lubelskich neonów, a jednocześnie odpowiadamy na współczesne trendy – podkreśla Agnieszka Dudek, autorka projektu, która na co dzień pracuje w ACK UMCS „Chatka Żaka”, jako grafik oraz kuratorka jednej z linii programowych.

 


O autorce:
Agnieszka Dudek
– artystka intermedialna, projektantka grafiki, absolwentka Historii Sztuki KUL i Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych UMCS (dyplomy artystyczne z zakresu intermediów zrealizowane pod kierunkiem dra hab. Roberta Kuśmirowskiego i prof. dra hab. Jana Gryki), laureatka nagrody dla Najlepszego Absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w 2016 r. Autorka i uczestniczka kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych, związana ze studencką Galerią Kont w Lublinie. Tworzy instalacje, obiekty, projekty graficzne i fotograficzne.

Link do wydarzenia na Facebooku >>>