W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Open Call do udziału w konkursie „Polska Scena Buskerska”

Open Call do udziału w konkursie „Polska Scena Buskerska”
13.06.202118:59

Warsztaty Kultury w Lublinie ogłaszają nabór zgłoszeń do nowego konkursu Carnavalu Sztukmistrzów pod nazwą Polska Scena Buskerska. Wyślij zgłoszenie, zachwyć swoim występem publiczność Carnavalu i wygraj jedną lub nawet dwie nagrody finansowe! 

Już teraz zapraszamy polskich buskerów, cyrkowców i performerów ulicznych do zgłaszania swoich kandydatur. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy kilka pokazów, a ich twórcy wystąpią na specjalnej scenie na Placu Po Farze w Lublinie w dniach 22-25.07.2021. Na zgłoszenia czekamy do 25 czerwca – mówi Agata Fijuth-Dudek z Warsztatów Kultury w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów, największy w Polsce festiwal prezentujący sztukę nowego cyrku, akrobatyki i klaunady, to czas kiedy do miasta zjeżdżają artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby zaprezentować zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy.

Dlaczego warto?

Od 11 lat festiwalowa publiczność Carnavalu Sztukmistrzów entuzjastycznie przyjmuje buskerów, licznie uczestnicząc w pokazach i nagradzając artystów datkami do kapelusza. Co roku festiwal odwiedza ponad 120 000 widzów. W tej edycji pokazy Polaków w programie buskerskim będą premiowane możliwością wygrania nagród finansowych.

Organizatorzy przewidują nagrody w kwocie 1000 zł każda. Nagroda Jury zostanie przyznana przez ekspertów, kuratorów i organizatorów festiwali ulicznych. Natomiast Nagrodę Publiczności dostaną artyści na podstawie głosów publiczności zbieranych „na żywo” po każdym występie w trakcie pierwszych trzech dni prezentacji.

Wybrani w naborze artyści znajdą się w oficjalnym programie festiwalu i będą promowani w folderze i programie drukowanym Carnavalu oraz w Internecie.

Jakie są warunki prezentacji pokazów na Carnavale Sztukmistrzów 2021?

Buskerom zapewnione zostanie miejsce do występu i podstawowe zaplecze techniczne (zgodnie z riderem). Organizatorzy oferują także nocleg i wyżywienie oraz zwracają koszty podróży. Honoraria nie są przewidziane, wynagrodzenie za udany show wręcza publiczność festiwalu do kapelusza. 

Jak się zgłosić?

Jeżeli akceptujesz warunki i jesteś zainteresowany uczestnictwem w festiwalu prześlij zgłoszenie on-line zawierające:

  • krótką informację o sobie i pokazie 
  • zdjęcia z pokazów
  • info dotyczące ridera technicznego
  • przesłanie materiału wideo nie jest warunkiem koniecznym, ale na pewno zwiększa szanse na wybór.

Preferowane są pokazy premierowe lub takie, które nie były dotychczas prezentowane w oficjalnym programie Carnavalu Sztukmistrzów w latach ubiegłych. Jako, że Carnaval jest festiwalem cyrkowym szczególnie pożądane będą pokazy, które są w jakiejś mierze cyrkowe, zawierają elementy cyrkowe (dyscypliny, rekwizyty), lub tematycznie nawiązują do cyrku. 

Zgłoszenia do 25 czerwca!

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin konkursu na stronie internetowej sztukmistrze.eu