W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Ostatni taki ojciec" najlepszym spektaklem w Polsce

"Ostatni taki ojciec" najlepszym spektaklem w Polsce
30.06.200911:42

29 czerwca 2009 roku Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski wręczył nagrody i wyróżnienia laureatom XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Jury przyznało zespołową nagrodę za najlepsze przedstawienie dla autora, twórców i wykonwaców spektaklu Ostatni taki ojciec Artura Pałygi, reż. Łukasz Witt-Michałowski, Centrum Kultury, Scena Prapremier InVitro w Lublinie.
Dodatkowo przyznano indywidualną nagrodę za reżyserię Łukaszowi Witt-Michałowskiemu za spektakl Ostatni taki ojciec. Jednocześnie jury zarekomendowało spektakl do pokazania na scenach Teatru Narodowego w Warszawie oraz zarejestrowanie go przez TVP Kultura. Indywidualne wyróżnienie za reżyserię otrzymał także reżyser i twórca neTTheatre działającego przy Centrum Kultury w Lublinie Paweł Passini za spektakl Wszystkie rodzaje śmierci na motywach - Siddharty Hessego Artura Pałygi, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane