W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Powraca Warsztat Fotograficzny!

Powraca Warsztat Fotograficzny!
04.07.202116:56

Warsztat Fotograficzny powraca po długiej przerwie i zaprasza do swojego magicznego świata dawnych aparatów i technik fotograficznych.

W lipcu można będzie wziąć udział w warsztatach poświęconym m.in talbotypii i odbitki stykowej a w Zaułku Hartwigów oglądać wystawę zdjęć Lewisa Hine’a – amerykańskiego fotografa uważanego za ojca fotografii społecznie zaangażowanej.

Odbitki stykowe – fotografia z duchem
Niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej. Uczestnicy i uczestniczki wykonają portrety w jednej z najstarszych technik – talbotypii, które będą wyjątkową pamiątką oraz poznają podstawowe zasady obsługi sprzętu, kompozycji i stylizacji. Udział w warsztatach mogą wziąć osoby pełnoletnie.

Kiedy: 3 lipca 2021 – sobota, godz.: 10:00-12.00, 13.00-15:00 (dwie grupy)
Gdzie: Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio 
Zapisy: Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przed formularz online dostępny na stronie Warsztatów Kultury. 

Talbotypia – papier solny
Technika talbotypii jest pozornie prosta, wymaga jednak dużych umiejętności, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Często uważana za mało trwałą, co jest kompletnie niesłuszne, ponieważ dobrze wykonana w tej technice odbitka nie ustępuje trwałością odbitkom przygotowanym według procesów srebrowych.
 
Kiedy: 10 lipca 2021 – sobota, godz.: 10:00-12.00, 13.00-15:00
Gdzie: Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio
Zapisy: Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przed formularz online dostępny na stronie Warsztatów Kultury.    

Kurs Fotografii Tradycyjnej
Kurs przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy pragną nauczyć się fotografii od podstaw, fotografowania techniką analogową, a także pracy w ciemni.

Kiedy: 17 i 24 lipca 2021 – soboty, godz.: 10:00-14:00 – warsztaty dwudniowe
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 7 – patio
Zapisy: Udział w warsztatach jest płatny – 60 zł. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przed formularz online dostępny na stronie Warsztatów Kultury. 

Spacer “Lublin Edwarda Hartwiga jako kopalnia tematów fotograficznych”

Lublin, Stare Miasto, dzielnica żydowska, to była kopalnia fotografii […]. Podzamcze, mówiąc językiem człowieka wrażliwego, było genialne do malowania, do fotografowania, […] ten strój, te ubiory; zarośnięte i brodate twarze, bardzo ubogie chałupy na Podzamczu. Właściwie wszystko zaczynało się od Bramy Grodzkiej. Mieszkali tam szewcy, krawcy; mieli jakiś kąt do spania, dosłownie kąt, a właściwie pracowali na wolnym powietrzu. […] Jednocześnie była piękna architektura, był ciekawy sztafaż, ruch na ulicach, handel w sklepikach i na ulicach. Sprzedawano makagigi zrobione z maku, jabłka marynowane, które wystawiane były w dużych beczkach, kapustę kiszoną i różne specjalności, które tylko u Żydów można było kupić, oczywiście śledzie itp. Wszystko to było wystawione przed wejściem do domu, na ulicy.

Edward Hartwig, Tematy fotograficzne, źródło teatrnn.pl

Kiedy: 26 czerwca 2021 r. lub 31 lipca 2021 r. – sobota, godz.: 11:00-14:00
Gdzie: start- Zaułek Hartwigów, Kowalska 3
Zapisy: Udział w spacerze jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz online.

Informacje dla uczestników w związku z COVID-19:
Warunkiem udziału w spacerze jest wcześniejsza rejestracja poprzez formularz online. W trosce o bezpieczeństwo uczestników spaceru, każdy z nich, na etapie rejestracji, zobowiązany jest wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Podczas spaceru uczestnicy zobowiązani są zakrywać usta i nos maseczka i stosować zasady dystansu społecznego (utrzymać 1,5-metrowy dystans od innych).

Atelier Fotograficzne sprzed 100 lat – zwiedzanie Warsztatu Fotograficznego
Odwiedź Warsztat Fotograficzny w Zaułku Hartwigów, poznaj tajemnice szlachetnych technik fotografii i zobacz, jak wyglądała praca fotografika 100 lat temu!

Kiedy: Każdy czwartek i piątek miesiąca, godz.: 12.00-16.00
Gdzie: Warsztat Fotograficzny Warsztatów Kultury, Zaułek Hartwigów
Udział w pokazach jest bezpłatny. W warsztacie mogą przebywać jednocześnie 2 osoby.

Lewis Hine – Fotografia Zaangażowana" – wystawa w Zaułku Hartwigów

Lewis Hine (1874–1940) – amerykański socjolog i fotograf, uważany za ojca fotoreportażu społecznie zaangażowanego. Szczególną uwagę poświęcał osobom z niższych warstw społecznych i wykorzystywanych do ciężkiej pracy. Hine, który jako młody chłopak sam był zmuszony podjąć pracę w ciężkich warunkach, dążył do tego, aby robione przez niego zdjęcia miały wpływ na zmianę sytuacji fotografowanych ludzi.

Prezentowane fotografie pochodzą ze zbiorów Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonyc

Kiedy: 24.06-31.07 2021
Gdzie: Zaułek Hartwigów, Kowalska 3 
Wystawa plenerowa, bez ograniczeń czasowych.