W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Powrót Teatru Andersena z "Pippi Långstrump" Astrid Lindgren

Powrót Teatru Andersena z "Pippi Långstrump" Astrid Lindgren
16.05.202108:09

w związku z decyzją rządu o otwarciu instytucji kultury z dniem 29 maja 2021r. Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie z wielką radością informuje, że powrót rozpocznie długo wyczekiwaną premierą spektaklu "Pippi Långstrump" Astrid Lindgren, z muzyką oryginalną George Riedel, w reżyserii Dyrektora Teatru - Krzysztofa Rzączyńskiego.

Początkowo, premiera spektaklu miała odbyć się rok temu, 17 kwietnia 2020r., niestety wybuch pandemii i lock down pokrzyżował plany. Państwa cierpliwość zostanie na pewno wynagrodzona, nie tylko oprawą wizualną, ale też grą aktorską, oprawą muzyczną i literacką. Krzysztof Rzączyński zaprosił do współpracy wybitnych twórców, znanych ze scen teatralnych w Polsce, aktywnych także w świecie filmu. Oczywiście wszystko to nie odbyłoby się bez ciężkiej pracy i realizacji naszej rodzimej ekipy Działu Technicznego i Pracowni Plastycznej.

Autorką scenografii i kostiumów do spektaklu jest Marta Kuliga - młoda artystka, która współpracowała z Teatrem Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy jako asystentka scenografa m. in. w spektaklu Dybuk, reż. Smolar Anna i Faust, reż. Borczuch Michał, z którym także współpracowała także przy spektaklu Projekt "P" w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Autorką tekstów piosenek jest Katia Czarna (Joanna Rzączyńska), która podjęła się także tłumaczenia tekstu. Współpracowała z Teatrem Andersena przy produkcji spektaklu dla dorosłych Podwójne życie Weroniki w reżyserii Krzysztofa Rzączyńskiego. Za choreografię odpowiada Inga Pilchowska, znana już naszym widzom z choreografii do spektaklu Arabela w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Aranżacją oryginalnej muzyki Georga Riedla i produkcją muzyczną zajmuje się Michał Kowalski.

Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę, 29 maja o g. 17:00.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Ambasador Szwecji w Polsce Stefan Gullgren.
Prawa autorskie do w/w utworu reprezentuje w Polsce Agnecja ADiT – Produced by special arrangement with Nordiska Aps, Copenhagen.
Mecenas Teatru: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S. A.
Partnerzy medialni: Polskie Radio Dzieciom, MAIK Agencja Reklamowa.
Patroni medialni: Polskie Radio Lublin; Kurier Lubelski, TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Radio Centrum, Radio Freee, lubelski.pl, nocowanie.pl, przedszkola.edu.pl, lubelska.tv.
Partnerzy: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Bilety24.pl, Dom Weselny ARTEMIDA, Woda Mineralna BYSTRA, Lubelski Rynek Hurtowy „Elizówka”, Piekarnia Kuźmiuk, Cukiernia Williams, Restauracja Zaścianek, Kwiaciarnia „Grasz w Zielone?”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej