W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Pracownia Sztuczka zaprasza do Rezerwatu Dzikich Dzieci

Pracownia Sztuczka zaprasza do Rezerwatu Dzikich Dzieci
11.10.202023:31

Pracownia Sztuczka zaprasza do Rezerwatu Dzikich Dzieci i na trwający Festiwal Sztuki Sensorycznej. Wspólna zabawa poprzez sztukę, warsztaty kostiumowe, premierowe spektakle i wiele innych atrakcji — to wszystko czeka na najmłodszych w ramach działań organizowanych przez Pracownię Sztuczka.

Spektakl „Przerobimy świat” to październikowa premiera w ramach Festiwalu Sztuki Sensorycznej Pajdokracja. To krótka opowieść nie tylko o przerabianiu ubrań, ale także o przerabianiu relacji z innymi ludźmi i spojrzenia na świat. Na najmłodszych czeka też kolejna odsłona teatru witrynowego na placu przed Centrum Kultury. Tym razem będzie to „Smocza Wieża”, która zachowana w konwencji teatru dell’arte podaje ważne treści i dość trudne tematy w sposób lekki, a nawet zabawny. W sztuce „Gęsiareczka” najmłodsi miłośnicy sztuki dramatycznej zapoznają się z perypetiami księżniczki, która będzie musiała nauczy się asertywności. Z kolei poprzez spektakl „Niesamowite przygody skarpetek” twórcy chcą uświadomić młodym widzom, jak piękne jest to, że każdy może mieć inne marzenia i dążenia, inną wrażliwość, inny sposób postrzegania świata.
Zapraszamy też na nietypową lekcję przyrody podczas koncertu Zespołu Deficytu Natury. Wyposażeni w żywe instrumenty muzycy przeniosą publiczność wprost na polanę, na drzewo albo na grzyby. 
Centrum Kultury ma także propozycję na rodzinną przygodę z kostiumami, przebierankami i owadami. „Owad pod budkę” to warsztaty kostiumowe online, podczas których przewodnikiem jest ElBruzda - projektantka kostiumów do wielu wybitnych przedstawień teatralnych. Za nami pierwsza odsłona zajęć i projektowanie kostiumu Biedronki. Odcinek ten znajdziecie na facebookowym profilu Sztuczki
Instalacja teatralna „Plastic story” ma uświadomić młodym widzom problem szkodliwej nadprodukcji plastiku na świecie. 

Szczegółowe opisy wydarzeń znajdują się w sekcji Wydarzenia na stronie internetowej Centrum Kultury w Lublinie.