W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera spektaklu "endo" Lubelskiego Teatru Tańca

Premiera spektaklu "endo" Lubelskiego Teatru Tańca
18.03.200911:03

21 marca o godz. 19.00 Lubelski Teatr Tańca pokaże premierowy spektakl "endo". Tak piszą o nim sami twórcy: "Na początku rzecz prosta. Światło na języku, w gardle, przełyku, tchawicy… ultradźwięki, promienie i wszech-penetrujące fale. A potem labirynt jelitowych arterii, trawienny wielkomiejski gwar, szczęśliwa endoproteza - ciąża i oceaniczne potwory w przebłysku podświadomości. We wnętrzu ciała jest wszystko - obnażona myśl, poczęte słowo, nienarodzone uczucia.. mnogie, urojone, pozamaciczne. Wszelkie.
Chciane i niechciane. Wyszczerzone zęby, dojrzewające powoli mleko i szerokie biodra gotowe do połogu, obnażone w zdecydowanej gotowości ONA– gipsowa statua, tasiemiec w formalinie, rekwizyt z muzeum naturalnej historii codzienności. Eksponat pokryty żylakami, jak wydrukiem z życia w piśmie węzełkowym, opuchniętym i nabrzmiałym białą limfą. ONA - endosymbioza i psychodrama trzewi. JEJ droga w czasie jest zawsze wewnątrz-tkankowa, podskórna. Połyka sondę i ogląda wnętrze swojego ciała – bezwstydny porost przez pączkowanie. Rozwiązłość anatomicznej ciekawości. Czy zaowocuje zapłodnieniem czy zatruciem pokarmowym? Wydali czy zrakowacieje? ONA. z głębokiej otrzewnej - woła... z okrężnicy, jajowodu, macicy.. woła .. z lustrem przed sobą i lupą w sobie. woła. de profundis clamavi ad te..." choreografia: Ryszard Kalinowski tańczą: Beata Mysiak oraz gościnnie: Barbara Czajkowska, Justyna Konstańczuk, muzyka: Piotr Kurek projekt oświetlenia i scenografii: kilku.com Spektakl premierowy jest spektaklem zamkniętym, kolejne spektakle, otwarte dla publiczności, w niedzielę 22 marca i poniedziałek 23 marca. Dodatkowe informacje: Teatr Centralny tel. 081 536 03 18 e-mail: centralny@ck.lublin.pl Lubelski Teatr Tańca tel./fax: 081 53 603 28 e-mail: taniec@ck.lublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane