W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Premiera spektaklu "Ostatni taki ojciec"

Premiera spektaklu "Ostatni taki ojciec"
09.02.200915:18

14 lutego w ramach Sceny Prapremier InVitro odbędzie się premiera spektaklu "Ostatni taki ojciec" w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego według tekstu Artur Pałyga inspirowanego "Listem do ojca" Franza Kafki.
"Skończył się czas ojców! Nadchodzi epoka tatusiów! Ci ojcowie, którzy nam jeszcze pozostali są jak dinozaury, są ostatni i nie cieszą się bynajmniej poparciem społeczeństwa. Ten model już wyszedł z użycia. Panom dziękujemy! Dziś już nie ojciec, tylko kumpel, nie mąż, ale partner jest modelem obowiązującym, lansowanym i pożądanym. Oczywiście, jeżeli dezaktualizujemy ojców, unicestwieniu podlega także cały ojcowski świat, ojcami znaczony, ojców dzieje. Wszystkie te pokolenia ojców od Adama, Abrahama i Izaaka, pokolenia królów, wojowników, zdobywców, ale także artystów, mistrzów, bez których nie ma buntowników, bo mistrz i buntownik to para nierozdzielna, wszystkiemu temu mówimy „pa, pa”, nie zobaczymy się już nigdy więcej. Spuszczamy wodę i odświeżamy powietrze. Co dalej? Nie wiadomo. Jaki będzie świat bez ojców? Czy w ogóle taki świat ma jakiekolwiek szanse przetrwać? Czy nie zniknie całkiem lada chwila przysypany burzą piaskową albo gruzami wieżowców? Czy nie wymrze śmiercią naturalną sam siebie czyniący jałowym, bezpłodnym? Póki co, osieroceni, w towarzystwie partnerów mamusi, ogołoceni z mistrzów, wykastrowani z możliwości buntu z mało jasnym poczuciem uwolnienia się od tyranii i niejasną, niezrozumiałą tęsknotą za nią, rozglądamy się trochę bezradnie, jak psy uwolnione z łańcuchów, które nie bardzo wiedzą, co teraz z sobą zrobić i krążą wokół budy i wokół domu tyrana, gdzie nic się nie świeci, jest zimno i raczej nikogo już nie ma.Ten tekst to hołd złożony Ojcu. I proszę z szacunkiem, a jak nie, to won!" Artur Pałyga tekst: Artur Pałyga inspirowany "Listem do ojca" Kafki reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski muzyka: Max Kowalski obsada: Remigiusz Jankowski; Arkadiusz Cyran; Dariusz Jeż; Ewa Pająk; Maria Daiksler; Tomasz Bazan, Łukasz Pruchniewicz Na premierę (14 lutego) wstęp za zaproszeniami. Kolejne spektakle: 15, 16, 17 lutego Bilety: 10 pln (studenckie) i 20 pln - do kupienia w kasie Centrum Kultury Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej