W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezentacje w ramach open call Przestrzeni Sztuki Teatr

Prezentacje w ramach open call Przestrzeni Sztuki Teatr
08.12.202215:45

Przed nami pierwsze próby otwarte / work in progress w ramach otwartego konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. To trzy realizacje, których twórcy zakwalifikowali się do II etapu konkursu.

Na początek zobaczymy sceniczną próbę uchwycenia dramatu autorstwa polskiego pisarza i filozofa Wita Szostaka. "Pogłosy” to sztuka, w której bohaterami są słowa. Monodram z muzyką na żywo oscyluje wokół tematu straty i prawdziwej istoty cierpienia. 

Kolejny pokaz to propozycja dla najmłodszych miłośników teatru. Podczas występu spotkają się z groźnymi wojownikami, lwem oraz przeprawią się przez rwącą rzekę. Te przygody zostały opisane w pamiętnikach podróżnika Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy człowiek na świecie przemierzył całą Afrykę i to na rowerze! Jakie jeszcze opowieści przywiózł z dalekiego kontynentu? O tym przekonamy się podczas pokazu pt. „Afryka Kazika”

Relacje damsko-męskie od zawsze były przedmiotem zainteresowania twórców z różnych dziedzin. W Centrum Kultury w Lublinie sprawdzimy, jak na ten temat patrzą poeci i pisarze. Na pokaz „On i ona - relacje” składają się dwie jednoaktówki: „Drugi pokój” Zbigniewa Herberta oraz „Okno” Ireneusza Iredyńskiego. W sztuce zobaczymy aktorów Amatorskiego Teatru Towarzyskiego, który działa przy Stowarzyszeniu „Węglin Północny”.

Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.
Pokazy stanowią próbę otwartą / work in progress w ramach otwartego konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Ich premiery zaplanowane są na 2023 rok.

Harmonogram pokazów: 

  • Pogłosy, reż. Konrad Dworakowski | 8.12.2022, godz. 19:30
  • Afryka Kazika, reż. Daniel Adamczyk | 10.12. 2022, godz. 12:00 i 16:00
  • On i ona: relacje, reż. Dariusz Boruch | 12.12.2022, godz. 18:00

Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej