W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rok Stanisława Lema w Warsztatach Kultury

Rok Stanisława Lema w Warsztatach Kultury
25.11.202110:32

Wystawa, spektakl, warsztaty – wszystko z okazji obchodów Roku Lema – dla upamiętnienia setnej rocznicy urodzin pisarza, którego powieści przetłumaczono na ponad 40 języków i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Zapraszamy wszystkich młodych fanów kosmicznych opowieści do Warsztatów Kultury.

Wystawa „LEM”
Wystawa prac współczesnych artystów, którzy plastycznie zinterpretowali dziesięć książek Stanisława Lema. Drugą część ekspozycji stanowią wybrane kultowe grafiki Daniela Mroza, który przez lata współpracował z pisarzem, tworząc charakterystyczny czarno-biały kanon lemowskich postaci. Dodatkowo grafiki opatrzone są kodami QR z linkami do audiobooków z wybranymi fragmentami powieści Lema.

Kiedy: 15 listopada – 12 grudnia 2021, poniedziałek-piątek, godz. 9.00-17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzkiej 7, patio
Wstęp wolny
Wystawa udostępniona dzięki Organizatorowi – Narodowemu Centrum Kultury.
 

Lecimy w kosmos! | „Jak będę duża, zostanę… GRAFICZKĄ” | warsztaty
Dziewczyny! Lecimy w kosmos z książkami Stanisława Lema! Podczas zajęć uczestniczki sprawdzą, jak wygląda życie na stacji kosmicznej i na co musimy być przygotowane wybierając się na Księżyc. Dowiedzą się też, jak wyglądają mieszkańcy innych planet i co myślą o Ziemi i Ziemianach.

Kiedy: 27 listopada 2021, godz. 11.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa
Zapisy: warsztaty dla Dziewczyn od 10 lat i ich Mam/Babć/Opiekunek, udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury w Lublinie

 

Roboty Lema ǀ Warsztaty dla dzieci
Kosmiczne warsztaty dla dzieci! Znani w całej galaktyce konstruktorzy Trurl i Klapaucjusz wyruszyli w stronę odległych gwiazdozbiorów, ale w pracowni zostawili bałagan. Dokończ za nich pracę i zbuduj maszyny myślące. Zadanie nie będzie łatwe. Konstruktorzy odlecieli w pośpiechu i nie zdążyli przekazać ci żadnych wskazówek, a tylko skrzynie pełne części i kilka puszek kolorowej farby.

Kiedy: 28 listopada 2021, godz. 11.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sala warsztatowa, parter
Dla kogo: dzieci 6-12 wraz z dorosłymi opiekunami
Zapisy: udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury w Lublinie

 

PIĘKNY JEST ROBOT. Opowieści z krainy kwantów | Spektakl z cyklu Spotkania Opowiadaczy Słowodaję
Posłuchajcie opowieści ilustrowanych muzyką elektroniczną: o nieprawdopodobnym smoku, nieobliczalnej maszynie i najpiękniejszym robocie, który okaże się… Piękne są oczy rżnięte w gwiazdy, piękne antenki zakręcone, piękne są lica metaliczne, układy zero-jedynkowe. Spektakl “Piękny jest robot! Opowieści z krainy kwantów” zobaczymy w ramach projektu Spotkania Opowiadaczy Słowodaję.

Kiedy: 4 grudnia, godz. 16.00-17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Dla kogo: dzieci w wieku 6+ i ich opiekunów
Wstęp wolny: udział bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia, podczas spektaklu należy mieć zakryte usta i nos maseczką.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej