W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozmowa o książce Andrzeja Brzezieckiego „Kocio Kozioł Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego”

Rozmowa o książce Andrzeja Brzezieckiego „Kocio Kozioł Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego”
06.01.202318:08

Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" zaprasza na rozmowę o książce Andrzeja Brzezieckiego „Kocio Kozioł Senator. Biografia Krzysztofa Kozłowskiego”. 

„Bardzo porządny chłopak, fanatyk »Tygodnika Powszechnego« – nie wiem dlaczego. Kocha się w tym piśmie, całe życie mu poświęca” – mówił o nim Stefan Kisielewski. Krzysztof Kozłowski, wieloletni zastępca redaktora naczelnego Jerzego Turowicza, pracę w najbardziej niezależnym piśmie ukazującym się w PRL-u traktował jako swoją życiową misję i powołanie. Ważniejsze mogło być tylko współtworzenie wolnej Polski. To właśnie biografii Krzysztofa Kozłowskiego, wykładowcy KUL, dotyczyć będzie spotkanie autorskie z Andrzejem Brzezieckim.

Andrzej Brzeziecki przybliża biografię człowieka wyjątkowej wewnętrznej siły, kreśląc jednocześnie portret całej formacji intelektualnej, którą Kozłowski współtworzył w niełatwym, ale jakże istotnym momencie historii. W 1989 roku wir polityki porwał Krzysztofa Kozłowskiego na dobre. Od obrad Okrągłego Stołu sprawy potoczyły się w zawrotnym tempie: mandat senatora, funkcja podsekretarza stanu, ministra spraw wewnętrznych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego… Kozłowski nie mógł przypuszczać, jak wysoką cenę przyjdzie mu za to zapłacić.

Z Andrzejem Brzezieckim rozmawiać będzie Wojciech Samoliński. Spotkanie współorganizowane jest przez Ośrodek “Brama Grodzka - Teatr NN” oraz portal HistoriaBEZKITU.pl. Transmisja rozmowy odbędzie się na kanale YouTube Bramy Grodzkiej.

Termin: 9 stycznia 2023, godzina 18:00
Miejsce: Sala Czarna Ośrodka “Brama Grodzka - Teatr NN” ul. Grodzka 21, Lublin 
Wstęp wolny!
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej