W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza nowy sezon na Moście Kultury!

Rusza nowy sezon na Moście Kultury!
02.07.202000:14

UWAGA WYDARZENIA ZOSTAŁY PRZENIESIONE DO MUSZLI KONCERTOWEJ W OGRODZIE SASKIM!

Już w najbliższy piątek wystartuje kolejny sezon na Moście im. M. Lutosławskiego. Dla mieszkańców Lublina po raz kolejny przygotowaliśmy serię wydarzeń odbywających się w ramach tego wakacyjnego projektu.


Odwiedzając zabytkowy most w lipcowe wieczory, trafimy na propozycje dla różnych środowisk i grup wiekowych. W planie są m.in. koncerty, warsztaty i pokazy taneczne.
Zaczynamy 3 lipca koncertem Orkiestry św. Mikołaja — Miastowa Sobótka. Tegorocznej Sobótce bliżej terminem do jej wschodniego odpowiednika, czyli święta Iwana Kupały obchodzonego według kalendarza juliańskiego 6 lipca. Noc Świętojańska ma też niezwykłe znaczenie dla Orkiestry Świętego Mikołaja, która zafascynowana tym letnim świętem celebruje je wraz ze swoimi fanami po raz kolejny na Moście Kultury nad Bystrzycą.

Przed nami także prawdziwy akustyczny wehikuł czasu zabierający słuchaczy do lat 60. i 70., czyli koncert Czarnych Lwów z Przedmieścia. Znana i uwielbiana z występów na Moście Kultury lubelska kapela gra jazzującą, stylową muzykę, która za każdym razem wprawia most w pozytywne wibracje.
Niedziela to koncert grupy Niewinni oraz Zbyszka Kowalczyka. To postać doskonale znana z lubelskich i ogólnopolskich scen muzycznych. Znany jest z takich formacji jak Blueski, FSC Hot Rod, Telanges i Menezarch czy Cukierkotki. Od lat z powodzeniem koncertuje, promując w ten sposób bluesa i piosenkę autorską.

W kolejnych dniach lipca nie zabraknie warsztatów: artystycznych dla najmłodszych, roślinnych, szachowych czy tkackich. 

Szczegółowe opisy wydarzeń na Moście Kultury znajdują się w sekcji Wydarzenia na stronie internetowej Centrum Kultury.
Zobacz program Mostu Kultury.
Odwiedź profil Mostu na Facebooku.