W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ruszyły zapisy na Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej w Chatce Żaka!

Ruszyły zapisy na Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej w Chatce Żaka!
17.10.202110:54

W dniach 20-22 października w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka odbędzie się najważniejsza w Polsce impreza dotycząca kultury studenckiej, czyli Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej. Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w tym przełomowym wydarzeniu mogą zapisać się już dziś.

 

Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej to czas, do którego nasz zespół przygotowywał się od dwóch lat. Wierzymy, że to wydarzenie będzie krokiem milowym w rozwoju tak ważnej gałęzi polskiej kultury, jaką jest kultura studencka. Zapraszamy do wzięcia udziału w debatach, prelekcjach czy występach artystycznych. Będzie nam niezwykle miło spędzić te 3 dni w Waszym towarzystwie! – mówi Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, pomysłodawczyni projektu.

 

Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie dogłębna analiza zjawiska kultury studenckiej w realiach XXI wieku, a także propozycje zmian systemowych wspierających działania artystyczne studentów na poziomie ogólnopolskim. Forum Kultury Studenckiej będzie docelowo działaniem cyklicznym, stale monitorującym kierunki rozwoju tej gałęzi kultury w Polsce.

Cieszę się, że tak istotne zmiany, które zaowocują rozwojem kultury studenckiej w całej Polsce, rozpoczęły się w Chatce Żaka – miejscu, w którym od 56 lat młodzi ludzie znajdują przestrzeń do doświadczania i tworzenia kultury. Dni 20-22 października z jednej strony będą zwieńczeniem kilkuletniej pracy nad ponowną próbą zdefiniowania zjawiska kultury studenckiej, a z drugiej strony początkiem jej rozwoju w naszym kraju. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. – dodaje prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W programie Forum znajdują się debaty, panele dyskusyjne oraz prelekcje. Stałym elementem każdego dnia wydarzenia będą występy artystyczne młodych ludzi z całej Polski.

Na wydarzenie można zapisać się przez poniższe formularze:
Zapisy na dzień I
Zapisy na dzień II
Zapisy na dzień III

Pełny program wydarzenia