W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Seans z prelekcją dla najmłodszych widzów

Seans z prelekcją dla najmłodszych widzów
11.05.202207:59

Nie taki diabeł straszny jak go malują. O tym z pewnością przekonają się uczniowie pewnej szkoły z internatem. Przed najmłodszymi miłośnikami kina projekcja filmu „Old boys”. 

Akcja przenosi nas w lata 80. XX wieku, do konserwatywnej szkoły z internatem dla chłopców.  Takie miejsca kojarzą się zazwyczaj z rygorystycznymi zasadami wychowania, mięśniakami gnębiącymi słabszych i surowymi, sztywnymi nauczycielami. Toby MacDonald w swoim filmie przełamuje te stereotypy. Internat, choć w dalszym ciągu jest miejscem, które rządzi się własnymi prawami, to daje również szansę na zawiązanie niezwykłych przyjaźni. Główny bohater nie wpisuje się w żadne schematy, jest bardzo chłopięcy i niezbyt męski, za to obdarzony nieprawdopodobną inteligencją. Musi wykorzystać wszystkie swoje siły, aby nauczyć się sztuki przetrwania i reakcji na młodzieńcze emocje.  Przeżyje również swoją pierwszą miłość.  Wyzwania miłosne i wciągająca fabuła będą połączone typowym , brytyjskim humorem. 

Oprócz seansu, młodzi widzowie wezmą udział w prelekcji, którą poprowadzi Dorota Monkiewicz, nauczycielka etyki i redaktorka działu Edukacja filozoficzna w czasopiśmie „Filozofuj!”.  Jest również członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Praktyków Filozofii dla Dzieci SOPHIA. 

Bilety dostępne w kasie CK oraz online.

Old Boys
15 maja 2022,  godz. 13:00
Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12