W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Śladami Poetki i dawnego Lublina. Spacer śladami Julii Hartwig po Lublinie

Śladami Poetki i dawnego Lublina. Spacer śladami Julii Hartwig po Lublinie
08.08.202216:35

Przedwojenny Lublin to miasto wielokulturowe. Pełne smaków, zapachów i dźwięków. Głęboko zapadły one w pamięci Julii Hartwig, która nie tylko urodziła się i spędziła swoje dzieciństwo w Lublinie, tutaj również stawiała pierwsze twórcze kroki. Już niedługo przemierzymy miasto śladem jej wspomnień.

Spacer śladami Julii Hartwig

14 sierpnia 2022 roku - w dniu 101. urodzin Julii Hartwig już po raz piąty podążymy śladami autorki „Elegii lubelskiej”. Wydarzenie nawiązuje do spaceru po Lublinie z Poetką, który odbył się w 2006 roku. W okresie od 2011 do 2016 roku spacery były organizowane okazjonalnie. Po śmierci Julii Hartwig w 2017 roku wydarzenie odbywa się regularnie i na stałe trafiło do kalendarza wydarzeń organizowanych przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”.

Lublin Hartwigów

Również w tym roku uczestnicy odwiedzą miejsca związane z rodziną Hartwigów, podążą tropem poezji oraz fotografii wykonywanych przez Ludwika i Edwarda Hartwigów. Każdy spacerowicz otrzyma pamiątkowy akcydens, autorstwa Roberta Sawy na papierze czerpanym wykonanym przez Sylwię Woźniak.

Otwarcie wystawy: Pamięć rodzinna

Spacerowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Pamięć rodzinna. Z archiwum Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego” w Galerii NN (ul. Grodzka 34). Eksponowane będą wcześniej szczerzej niepublikowane zdjęcia z kolekcji rodzinnej Julii Hartwig oraz Artura Międzyrzeckiego.

Spacer rozpocznie się o godzinie 18:00, miejsce zbiórki: Brama Grodzka.