W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Soczewka kultur
26.01.200813:30

Lublin znalazł się w gronie miast, które przeszły do drugiego etapu konkursu „Międzykulturowe miasta” organizowanego przez Radę Europy. Miasto wizytowali koordynatorzy tego pilotażowego programu. Celem programu jest m.in. promocja różnorodności kulturowej, wspieranie miast w rozwoju międzykulturowych strategii i działań, pomoc w kształtowaniu ogólnej wizji polityki publicznej w tej sferze życia miasta.
W konkursie wystartowało 45 miast. Przez wstępną selekcję przeszło 11 z nich. Obok Lublina są to: Berlin (Niemcy), Lyon (Francja), Greenwhich (Wielka Brytania), Reggio Emilia (Włochy), Neuchatel (Szwajcaria), Subotica (Serbia), Melitopol (Ukraina), Craiova (Rumunia), Stawropol (Rosja), Patras (Grecja). Nie wiadomo jeszcze ile miast zostanie objętych programem. Faza pilotażowa jego realizacji została zaplanowana na lata 2008-2009. W tym okresie mają być wypracowane instrumenty oceny i wsparcia działań poprzez szkolenia zainteresowanych miast oraz współpracę ekspertów z ich władzami. źródło: Kurier Lubelski JAXA 2008-01-25

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej