W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spędź ostatnie ciepłe dni z Centrum Kultury!

Spędź ostatnie ciepłe dni z Centrum Kultury!
17.08.201908:15

Większa część lata już za nami, ale letnie projekty Centrum Kultury nie dadzą o sobie zapomnieć. Druga połowa sierpnia to szereg różnorodnych wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Do końca września działa Centralny Plac Zabaw, czyli miejsce, gdzie można odpocząć, spotkać się ze znajomymi i odkryć nowe pasje. Pomóc w tym mogą przede wszystkim warsztaty dotykające różnych dziedzin sztuki. Na miłośników teatru czekają zajęcia Zrób sobie spektakl!, natomiast warsztaty Street Dance to gratka dla wszystkich lubiących taniec. W programie także Poszukiwacze Dźwięku, czyli przygoda dla tych, co nie boją się muzycznych eksperymentów. Zajęcia dla najmłodszych, m.in. Las kształtów — przygotował zespół Karuzeli Sztuki. W międzyczasie chwilę relaksu na świeżym powietrzu zapewni specjalna strefa hamakowa przed Centrum Kultury.
Sierpień to ciąg dalszy działań artystycznych w Wirydarzu CK. Przed nami koncerty w ramach programu Centralnego Placu Zabaw: na scenie usłyszymy Roger Strzempa Orchestra, Tadeusza Kulasa vs Człowieka z Maszyną oraz VSHOOD. Nie zabraknie też kina: w ramach cyklu Kinobanda zobaczymy brytyjski komediodramat 24 hour party people, zaś Kto zabił kapitana Alexa? to propozycja od Najlepszych z najgorszych. 
Most Kultury także nie zwalnia tempa. W ciągu dnia czeka tam na nas szereg warsztatów, zaś w weekendowe wieczory ta zabytkowa część miasta ożywa dzięki koncertom i potańcówkom. Na scenie zobaczymy jeszcze m.in. grupy No Flowers i Plug & Play, uwielbianą lubelską kapelę Czarne Lwy z Przedmieścia oraz zespół Backbeat.
Nieprzerwanie działa też Rezerwat Dzikich Dzieci, gdzie najmłodsi pod opieką playworkerów tworzą własną rzeczywistość. Przed nami m.in. warsztaty konstrukcyjne, podczas których zbudujemy własne pojazdy oraz Dziki Ogród, czyli zajęcia kulinarne poświęcone tworzeniu kiszonek.