W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakle Teatru ITP w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko

Spektakle Teatru ITP w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko
04.06.202315:10

Przed nami dwa spektakle dobrze znanego w Lublinie, studenckiego Teatru ITP. Na scenie Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim zobaczymy „Sztukmistrza” oraz biblijną komedię muzyczną „Józef”.

Józef

„Józef” to opowieść o prawym Izraelicie, który z powodu zbyt ekstrawaganckiego płaszcza i szalonych snów został sprzedany przez własnych braci do Egiptu jest doskonale znana. To jedna z bardziej dramatycznych opowieści biblijnych. Spektakl stanowi wodewilową interpretację perypetii biblijnego patriarchy. Hebrajsko-egipskie inspiracje, intrygująca muzyka i żywiołowy taniec to najmocniejsze strony tego przedstawienia.

Sztukmistrz

Z kolei „Sztukmistrz” opowiada o losach Jaszy Mazura – człowieka o niezwykłych zdolnościach i ogromnie popularnego, który po ostatnich objazdach znów wyrusza z Lublina do Warszawy, gdzie czeka na niego kobieta jego marzeń. Żonaty i otoczony innymi kochankami – przyjaciółkami postanawia porzucić dla niej te znajomości, swoją wiarę i spełnić się w miłości. Jednocześnie nie potrafiąc rezygnować z przyjemności plącze się w sieci żądz, obietnic i kłamstw, gdzie podejmować można tylko radykalne kroki...

Spektakle Teatru ITP 
9 i 10 czerwca 2023 / godz. 20:00
Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim
wstęp wolny

Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.