W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spotkanie Enter 2016
17.02.200916:26

Jak powszechnie wiadomo Lublin pretenduje do miana Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Jednym z dwóch filarów tworzenia programu ESK jest program miasto i obywatele. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wynikającym z akcesji organizatorzy postanowili stworzyć forum wymiany myśli i pomysłów.
Drugie spotkanie Enter 2016 będzie okazją do poznania raportu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nt. dotychczasowych wysiłków polskich miast w walce o tytuł i dyskusji nad nim. Odbędzie się także dyskusja z przedstawicielami Urzędu Miasta Lublin o lubelskiej strategii zdobycia tytułu oraz prezentacja Koszyc – Europejskiej Stolicy Kultury w 2013 r. Spotkania Enter 2016 mają na celu naszkicowanie realnych potrzeb środowisk twórczych i przedstawienie ich władzom miasta jako społeczną odpowiedź na starania się o tytuł ESK. Spotkanie odbędzie się 19 lutego (czwartek) o godzinie 18:00 w Sali Kameralnej Radia Lublin. Kolejne spotkanie odbędzie się 19 marca o godzinie 18:00. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu. Organizatorami spotkań są Józef Szopiński (Radio Lublin), Szymon Pietrasiewicz i Rafał koZa Koziński (Ośrodek Animacji Kultury – Centrum Kultury) oraz Piotr Choroś (Stowarzyszenie Homo Faber). Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane