W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sprawdź program Carnavalu Sztukmistrzów!

Sprawdź program Carnavalu Sztukmistrzów!
08.07.202115:36

Tegoroczna, 12. edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie w dniach 22-25 lipca i będzie powrotem do korzeni. W nowej, pandemicznej rzeczywistości organizatorzy chcą wykreować przestrzeń dla nieskrępowanego karnawałowego ducha miejskiego święta. 

W programie m.in. bezpłatne uliczne spektakle, pokazy buskerskie, higlinerzy na taśmach, warsztaty, animacje, czy wreszcie scena powietrzna na Błoniach. Dwa spektakle zespołów z Francji i Belgii będzie można obejrzeć w Namiocie Cyrkowym i będą to jedyne płatne wydarzenia. Właśnie rusza sprzedaż biletów na sztukmistrze.eu!

Uwaga! Wszystkie wydarzenia Carnavalu Sztukmistrzów będą dostosowane do aktualnych obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią Covid-19.

Wydarzenia biletowane

Na Błonia pod Zamkiem powróci strefa festiwalowa, w której głównym punktem dziania się będzie Namiot Cyrkowy. Będzie on domem dla spektaklu „StOïk” grupy Les GüMs – duetu współczesnych klaunów, którzy zaprezentują najpopularniejszy ze swoich spektakli, grany w całej Europie i wielokrotnie nagradzany (m.in. Lauréat Mim’off 2014, Prix du Groupe Geste(s) 2014). Drugą namiotową propozycją będzie jedna z najbardziej rozchwytywanych produkcji ostatniego sezonu, belgijskie przedstawienie „Der Lauf”. Spektakl ma formę gry opartej na interakcji z publicznością. Widz zaproszony jest do udziału w serii bezużytecznych eksperymentów testujących manipulacyjne i żonglerskie umiejętności artystów, którym wzrok przesłania nałożone na głowę wiadro. Publika odgrywa rolę żywego aktora w przedstawieniu, kierując jak marionetkami precyzyjnymi manewrami artystów na scenie.

„StOïk” – Les GüMs | komedia, duet mimów, akrobatyka
Przedstawiamy Panią i Pana Nikt. On jest wysoki, chudy jak tyczka i ma dobre serce. Ona jest drobna, energiczna i rozgoryczona jednocześnie. Jest też lekko oderwana od świata, wszystko dzieje się gdzieś poza nią. Obydwoje nie posiadają niczego. Wchodzą na scenę prostą, wręcz surową. Zawsze starają się być jak najlepsi, tym bardziej kiedy im się nie udaje. W ich świecie wszystko ma sens, nie ma spraw nieistotnych. Za wszelką cenę próbują udowodnić, że nie ma rzeczy bez znaczenia. Będąc ze sobą blisko, budują jednocześnie bliskość z publicznością. Za pomocą gestów ukazują absurdy świata, w którym pozornie nie ma niczego ale jednak jest wszystko. To spektakl, w którym głównym językiem komunikacji jest język ciała, show, w którym nieciekawe staje się ciekawe. Mieszanka cyrku, klaunady i muzyki tworzy poetycki misz-masz i oczarowuje widownię.

Kraj: Francja
Kiedy: 22-23.07.2021, godz. 21.00-22.00
Gdzie: Błonia pod Zamkiem
Czas trwania: 60 min
Wiek: 5+
Język: bez słów
Bilety na spektakl w cenie 30 zł można kupić przez stronę: sztukmistrze.eu
*spektakl zorganizowany przy wsparciu Instytutu Francuskiego w Warszawie

 

„Der Lauf” – Vélocimanes Associés/Le Cirque du Bout du Monde | żonglerka, manipulacja przedmiotami 
Der Lauf to eksperymentalny i interaktywny spektakl, w którym publiczność odgrywa bardzo ważną rolę. Żongler z wiadrem na głowie na ślepo rozpoczyna serię eksperymentów. Przed nami pięć krótkich i absurdalnych etiud żonglerskich, w których publiczność staje się jedynym przewodnikiem poruszającego się w ciemności artysty. Nic nie może zmienić biegu wydarzeń… z wyjątkiem widzów.

Kraj: Belgia
Kiedy: 24-25.07.2021, godz. 21.00-22.00
Gdzie: Błonia pod Zamkiem
Czas trwania: 55 minut
Wiek: 8+
Język: angielski, wykorzystanie tekstu pisanego
Bilety na spektakl w cenie 30 zł można kupić przez stronę: sztukmistrze.eu
*spektakl zorganizowany przy wsparciu Wallonie-Bruxelles International

Program całego Festiwalu dostępny na stronie: sztukmistrze.eu

Organizatorzy: Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin, Lublin Miasto Inspiracji
Partnerzy: Institut Français Pologne, Walonie-Bruxelles International, Fundacja Firmament, Arche Hotel Lublin, Elmax
Patroni medialni: TVP Polonia, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, e-teatr.pl.
Sponsorzy: Perła

Carnaval Sztukmistrzów
22-25 lipca 2021
Stare Miasto w Lublinie