W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sztuka Wrażliwości w lutym w Warsztatach Kultury

Sztuka Wrażliwości w lutym w Warsztatach Kultury
07.02.202207:31

Zabawy sensoryczne, gra zmysłów i spotkanie z autorką książki. To wszystko w lutowej Sztuce Wrażliwości w Warsztatach Kultury w Lublinie. 

Ewa Furgał „Dziewczyna w spektrum” | Sztuka Wrażliwości
Spotkanie z autorką poświęcone jej książce.
Autorka opisuje swoje doświadczenia jako kobiety w spektrum autyzmu, porusza zarówno kwestie emocji, jak i społecznego odbioru. Książka miała swoją premierę w styczniu 2022 roku. Ewa Furgał jest autorką bloga „Dziewczyna w spektrum”, którego fragmenty zostały umieszczone w publikacji. 

Prowadzenie: Kasia Chróścik.
Kiedy: 9 lutego 2022, godz. 19:00.
Gdzie: Facebook Warsztatów Kultury w Lublinie.
Dla kogo: dla dorosłych.

Gra Zmysłów – instalacja sensoryczna | Sztuka Wrażliwości
Gra zmysłów to instalacja sensoryczna, która jest wyprawą dzieci w świat faktur, tekstur, dźwięków i zapachów oraz gry światła i cienia. Każdy zwiedzający instalację będzie mógł w przyjaznych sensorycznie warunkach doświadczać przeróżnych wrażeń płynących z przestrzeni, przy zaangażowaniu po kolei prawie każdy ze zmysłów.

Kiedy: 14, 16, 18, 21, 23, 25 lutego 2022, godz. 11:00 i 12:00 (dwie grupy).
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro.
Dla kogo: dzieci w wieku 2-10 lat wraz z dorosłym opiekunem.
Zapisy: udział bezpłatny, zapisy przez formularz on-line dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury w Lublinie.

Zabawy sensoryczne|Sztuka Wrażliwości
Warsztaty KUltury zapraszają dzieci na zabawy sensoryczne, które są dopełnieniem instalacji „Gra zmysłów”.
Dzieci będą miały okazję zabawy z różnymi teksturami. Będziemy razem mieszać, sypać i miętolić. Wszystko po to, by pobudzić nasze czasem uśpione zmysły.
Kiedy: 13 i 27 lutego 2022, godz. 11:00 oraz 16 i 23 lutego 2022, godz. 17:00.
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa –- II piętro.
Dla kogo: dzieci w wieku 3-10 lat wraz z dorosłym opiekunem.
Zapisy: udział bezpłatny, zapisy przez formularz on-line dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury w Lublinie.

Sztuka Wrażliwości
Sztuka Wrażliwości to cykl wydarzeń, warsztatów, webinarów o charakterze integracyjnym i edukacyjnym skierowany do dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu oraz ich rodzin i bliskich.Ważnym punktem projektu są działania edukacyjne dla osób spoza środowiska neuroatypowego, zmieniające schematy myślenia o autyzmie poprzez przedstawienie osób autystycznych jako ludzi o szczególnej wrażliwości, stanowiących integralną część naszego społeczeństwa oraz dające przestrzeń w otaczającej nas rzeczywistości dla ich neuroróżnorodności.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej