W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szukamy Mieszkań Poezji! Miasto Poezji 2018

Szukamy Mieszkań Poezji! Miasto Poezji 2018
19.04.201809:17

W całej Polsce i na całym świecie Dom Słów Ośrodka "Brama Grodzka-Teatr NN" szuka Mieszkań Poezji. Zgłoś się i zamieszkaj na chwilę w Mieście Poezji!

Lubisz poezję? Szukasz ludzi, z którymi można się spotkać i porozmawiać o poezji albo po prostu poczytać wiersze? Chciałaś/chciałeś kiedyś zorganizować spotkanie poetyckie lub okołopoetyckie? A może sam/a piszesz i czujesz, że to już pora, by zaprezentować swoje wiersze? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś/łaś twierdząco, to mamy propozycję właśnie dla Ciebie! Stwórz z nami Mieszkanie Poezji!

Mieszkanie Poezji może zorganizować każdy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Jedynym warunkiem jest chęć zorganizowania wydarzenia związanego z poezją gdziekolwiek chcesz i możesz w dniach 23-26 maja. Mieszkanie Poezji nie musi odbywać się w mieszkaniu prywatnym. Mogą to być domy kultury, DPS, instytucje kultury, biblioteki, NGO, kawiarnie, uniwersytety, itd.

Mieszkasz w innym mieście lub państwie, ale chciałbyś/chciałabyś włączyć się w inicjatywę? Świetnie! Nic nie stoi na przeszkodzie! Zorganizuj Mieszkanie Poezji tam, gdzie jesteś! Poezja nie zna granic, ani terytorialnych, ani wiekowych! Jedyne ograniczenie to wyobraźnia.

Jak zorganizować Mieszkanie Poezji? Odpowiedź jest prosta: tak, jak chcesz! Możesz czytać wiersze ulubionego poety w gronie znajomych. Możesz prezentować własną twórczość. Możesz układać własne wiersze ze słów wyciętych z gazet. Możesz też urządzić pokaz filmu lub minikoncert z poezją w tle. Możesz również zaprosić poetę i porozmawiać o jego twórczości. A może zdecydujesz się na mały happening? Dajcie uwolnić się słowom i swojej własnej wyobraźni!

Chcesz, żebyśmy pomogli? Od tego jesteśmy! Zgłoś się do nas, a my skontaktujemy się z Tobą, doradzimy, podpowiemy, a jeśli mieszkasz w Lublinie to zaproponujemy też poetkę lub poetę, którzy mogliby Twoje Mieszkanie Poezji odwiedzić. Wszystkie zgłoszone do nas Mieszkania zostaną wpisane w program festiwalu Miasto Poezji.

Na twoje zgłoszenie czekamy pod adresem do 30 kwietnia. W temacie wiadomości wpisz proszę "Mieszkanie Poezji 2018".
Festiwal “Miasto Poezji” odbywa się w tym roku w dniach 23-26 maja.
Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń: 81 534 52 33

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej