W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Taneczny koniec miesiąca w Centrum Kultury w Lublinie

Taneczny koniec miesiąca w Centrum Kultury w Lublinie
27.11.202111:50

Jeszcze nie opadły emocje po zakończeniu 25. Międzynarodowych Spotkaniach Teatrów Tańca, a przed nami kolejne taneczne pokazy. 

Zobaczymy projekty zrealizowane w ramach konkursu (open call) „Projekt artystyczny – mini granty”. Wśród nich znalazły się dwie premiery.

Pierwsza z nich to projekt „O!” Anny Puzio, którego koncepcja powstała w oparciu o postać Ofelii z poematu „Śmierć Ofelii” Stanisława Wyspiańskiego. Kolejną premierą jest etiuda taneczna zatytułowana „in BEtween” w wykonaniu Marii Micek. Artystka obserwując otaczający ją świat, zastanawia się, gdzie jest granica pomiędzy naturą, a wytworami człowieka i cywilizacją. W ruchu bada przestrzeń lasu i miasta oraz to, w jaki sposób na nią wpływają.

Ponadto zobaczymy produkcję Granica, która jest to specyficzną formą spektaklu tanecznego, będącego symbiozą tańca współczesnego i metod teatralnych. Przed nami także premiera filmu krótkometrażowego „TERAZ”, który dotyka tematyki ekologicznej oraz działalności człowieka zarówno w skali globalnej jak i lokalnej.

W ramach projektu Przestrzenie Sztuki Taniec zaprezentowany będzie także Jam muzyczno-taneczny. To otwarta przestrzeń do tańca, śpiewu, gry i wspólnego spędzania czasu. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które lubią pracę z ciałem. Lubią tańczyć, grać na instrumencie, śpiewać, praktykują improwizację, kontakt improwizację i szukają miejsca na eksplorację z ciałem i dźwiękiem, wzajemną inspirację i zabawę.

W programie znajdziemy też spektakl „White rabbit” Agaty Jędrzejczak, który powstał w ramach Programu OFF Polska. Inspiracja spektaklu wypływa z myśli Władysława Strzemińskiego, który w „Teorii widzenia” przybliża pojęcie widzenia empirycznego, czyli „widzenia całym ciałem”.