W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Teatr Andersena wystąpił na Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2023 w Krakowie

Teatr Andersena wystąpił na Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2023 w Krakowie
08.02.202320:23

7 lutego zespół Teatru Andersena zagrał spektakl „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi w reżyserii Elżbiety Depty, przy pełnej sali najmłodszych widzów (500 miejsc) podczas Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2023 w Krakowie.

Teatr został zaproszony na festiwal przez organizatora, czyli Nowohuckie Centrum Kultury, które co roku, podczas ferii zimowych, popularyzuje sztukę teatralną wśród dzieci i młodzieży, zachęca do uczestnictwa kulturze teatralnej i wyrabianiu nawyków obcowania ze sztuką.

To była wspaniała podróż i zabawa zarówno dla widzów, jak i naszego zespołu. Cieszymy się ogromnie, że takie festiwale dla dzieci mają miejsce w Polsce. Dziękujemy Nowohuckiemu Centrum Kultury za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie.

Festiwal potrwa do 12 lutego. Tegoroczna edycja jest poświęcona zagadnieniom ekologii. Podczas 14 festiwalowych dni na trzech scenach dzieci zobaczą kilkanaście spektakli z teatrów z całej Polski, m.in.: z Gdańska, Poznania, Warszawy, Olsztyna, Wałbrzycha, Lublina i Jeleniej Góry.

Bardzo istotną częścią Festiwalu są także spektakle dla naj-najów, na które organizatorzy zapraszają dzieci już od 6 miesiąca życia! Podczas spektaklu dziecko wraz z opiekunem doświadcza kontaktu z aktorami, lalkami, muzyką, scenografią – to spotkanie dopasowane do potrzeb i zdolności percepcyjnych najmłodszych widzów. Uczestnicy Festiwalu mogą również uczestniczyć w warsztatach i interaktywnych wystawach.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej