W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Traviata” Giuseppe Verdiego wraca do Teatru Muzycznego w Lublinie!

„Traviata” Giuseppe Verdiego wraca do Teatru Muzycznego w Lublinie!
02.02.202307:29

Z okazji jubileuszu 75-lecia Teatr Muzyczny w Lublinie wznawia „Traviatę” Giuseppe Verdiego, znakomity spektakl, którego premiera miała miejsce w 2008 r. na Hali Globus w Lublinie.

Traviata

Prapremiera „Traviaty” w 1853 r. w Wenecji odbyła się w atmosferze skandalu obyczajowego, bo publiczność przywykła do oglądania na scenie królów i bohaterów, a nie kurtyzan... Dziś opera nie wywołuje już oburzenia, ale historia Violetty – kobiety z przeszłością, która okazała się jednak najuczciwsza wśród zakłamanego społeczeństwa – niezmiennie porusza, a jej popisowa aria „Sempre libera” jest jednym z najbardziej znanych fragmentów operowych. Giuseppe Verdi zapytany, którą ze swoich oper uważa za najlepszą, przyznał: „Jako zawodowiec – Rigoletta,  jako amator – Traviatę” – bo nie trzeba wiedzieć, czym jest metrum trójkowe, cabaletta albo koloratury, żeby dać się porwać pięknu tej muzyki...

Próby do spektaklu

Od dwóch tygodni w Teatrze Muzycznym w Lublinie trwają intensywne próby do wznowienia spektaklu. W roli Violetty Valéry publiczność usłyszy gwiazdy scen operowych: Edytę Piasecką (która kreowała tę rolę w 6 realizacjach!) i Karinę Skrzeszewską. W postać Alfredo wcielą się: Sławomir Naborczyk (solista Teatru Muzycznego w Lublinie), Pavlo Tolstoy i Oleg Lanovyi, jako Giorgio Germont – Leszek Skrla i Zbigniew Macias. Znakomici goście wystąpią razem z fantastycznymi solistami Teatru Muzycznego w Lublinie: jako Flora Bervoix – Dorota Szostak-Gąska i Mariola Zagojska, Annina – Agnieszka Piekaroś-Padzińska, Mariola Zagojska i Dorota Skałecka, Doktor Grenvil – Marcin Żychowski i Patrycjusz Sokołowski, Gaston de Letorières – Jakub Gąska i Andrzej Wiśniewski, Marquiz d'Obigny/Baron Douphol – Patryk Pawlak, Patrycjusz Sokołowski i Grzegorz Pazik.

Nad wznowieniem czuwają realizatorzy: Waldemar Zawodziński (reżyseria i scenografia), Janina Niesobska (choreografia i ruch sceniczny) oraz Vincent Kozlovsky (kierownictwo muzyczne wznowienia).

Najbliższe spektakle zaplanowano na 25 i 26 lutego oraz 4 i 5 marca.

Bilety

telefony: 81 532 96 65, 81 532 25 21, 502 662 956
e-mail:
sprzedaż online

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane