W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Uszyj pokrowiec na matę do jogi z Warsztatmi Kultury

Uszyj pokrowiec na matę do jogi z Warsztatmi Kultury
05.04.202120:10

Siedząc w domu nie trzeba się nudzić! Z Warsztatami Kultury samodzielnie wyhodujesz przepyszną okrę i uszyjesz praktyczny pokrowiec na matę do jogi.

Okra – ogrodnicze wyzwanie!
Okra, inaczej piżmian jadalny lub ketmia jadalna to mało znane w Polsce warzywo i roślina ozdobna. Owoce okry przypominają z wyglądu duże, grube strąki (długość 10-20 cm), a kwiaty są podobne do malwy. Najpopularniejsza odmiana ma zielony kolor. Jest pyszna, ale trudno dostępna w naszych sklepach, więc warto o nią zawalczyć! Tym bardziej, że można uprawiać ją w Polsce. Zróbmy to razem! Wszyscy uczestnicy dostaną darmowe nasiona.

Okra lubi ciepło i dużo słońca, można ją uprawiać w donicach (w ogrodzie i na balkonie) i w gruncie. Przygodę z rozsadą rozpoczynamy w kwietniu, a w pierwszym tygodniu czerwca możemy sadzić rośliny do gruntu. Jeśli wszystko się uda, już w lipcu będą pierwsze zbiory! Owoce zbiera się stopniowo, także jest szansa na smakołyki z okrą w lipcu i sierpniu.

Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem, to może być Twój debiut! Jedyne, co musisz mieć, to słoneczne miejsce.
Krok po kroku:

  • do 10 kwietnia zgłoś się za pomocą formularza online dostępnego na stronie Warsztatów Kultury – dostaniesz pocztą zestaw nasion (mamy 50 zestawów, a dla pierwszych 10 osób także niespodziankę);
  • 19 kwietnia o godz. 11.00 na fanpage Warsztatów Kultury zostanie opublikowane wideo, w którym dowiecie się, jak zasiać okrę i opowiemy o jej właściwościach i uprawie;
  • w maju będziemy relacjonować postępy naszej hodowli, wymieniać się spostrzeżeniami i zdjęciami;
  • w czerwcu na fanpage Warsztatów Kultury pojawi się drugie wideo, z którego dowiecie się jak zrobić rozsadę do gruntu;
  • lipiec i sierpień to czas zbiorów i przepisów kulinarnych z okrą w tle i roli głównej.

Zapisy: zapraszamy osoby pełnoletnie, udział jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba uczestników jest ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury

Uszyj pokrowiec na matę do jogi
Praktykujesz jogę? Martwisz się, że twoja mata się zniszczy? Uszyj razem z nami swój niepowtarzalny pokrowiec! W wygodnym pokrowcu zabierzesz swoją matę nawet na ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Kiedy: 13 kwietnia, godz. 18.00 (czas trwania – do 1,5h)
Gdzie: warsztaty odbędą się za pośrednictwem platformy Zoom
Zapisy: zapraszamy osoby, które mają maszyny do szycia i podstawowe umiejętności ich obsługi, udział jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury.
Prowadzenie: Luiza Zaporowska

Co będzie potrzebne?
Do szycia potrzebujesz maszyny z podstawowym ściegiem, materiałów do przygotowania pokrowca oraz 60 minut wolnego czasu. Dokładną listę z wymiarami i ilościami materiałów prześlemy zapisanym uczestnikom.