W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warsztaty Kultury w Lublinie szukają Wolontariuszy i Wolontariuszek

Warsztaty Kultury w Lublinie szukają Wolontariuszy i Wolontariuszek
21.06.202217:23

Wraz z początkiem astronomicznego lata Warsztaty Kultury w Lublinie po raz kolejny szukają wolontariuszy do pomocy przy organizacji największych letnich festiwali w mieście! Tym razem na wsparcie czekają Carnaval Sztukmistrzów i Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński. Nie traćcie czasu i już dziś dołączcie do Warsztatowej rodziny!

Carnaval Sztukmistrzów (28–31 lipca 2022)

Karnawał to okres, kiedy zwyczajowe prawa codzienności ulegają zawieszeniu, a cały społeczny i kulturowy porządek ulega wywróceniu. Tak jak kuglarz (czy też artysta) jest synonimem odmieńca, cudaka i wyrzutka, tak czas karnawału jest synonimem czasu święta, zniesienia praw, obowiązków, norm. Na ostatni weekend lipca Artyści Carnavalu, jak zwykle zresztą, przybędą do Lublina, by wspólnie świętować i prezentować swoje umiejętności. Przywiozą ze sobą wrodzoną radość i pogodę ducha, a nam przyda się pokaźna grupa Wolontariuszy, którzy będą potrafili to radosne rozbrykanie trochę okiełznać.

Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński (19–21 sierpnia 2022)

Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński po raz kolejnych zaprezentuje najpiękniejsze obszary rzemiosła i sztuki tradycyjnej, o które trzeba zadbać, aby świat o nich nie zapomniał. Jeśli ten temat leży Ci na sercu podobnie jak nam, interesujesz się tradycją lub kulturą, to znaczy, że zgłaszając się do wolontariatu, trafiasz w dziesiątkę!

Zostań Wolontariuszem/Wolontariuszką

Warsztaty Kultury w Lublinie oferują swoim Wolontariuszom i Wolontariuszkom kompleksowe przygotowanie (poprzez spotkania i warsztaty), dużo wyrozumiałości i poświęconego czasu, niepowtarzalne wspomnienia i wystawiane od serca zaświadczenia. A przede wszystkim bycie częścią wspaniałych wydarzeń: koncertów, spotkań, warsztatów czy wystaw.

Informacje praktyczne

Wolontariusz/Wolontariuszka festiwalu Carnaval Sztukmistrzów
Dla kogo:
 Wolontariuszami i Wolontariuszkami mogą zostać osoby powyżej 13 roku życia.
Kiedy: rekrutacja Wolontariuszy trwa od 21 czerwca do 5 lipca 2022 r.
11–26 lipca 2022 r. – spotkania i szkolenia (kilka terminów, czas trwania spotkań: 2–3 godz.). Szczegółowy terminarz spotkań zostanie przesłany w dniu ogłoszenia wyników rekrutacji.
26 lipca–1 sierpnia 2022 r. – największe zaangażowanie Wolontariuszy i Wolontariuszek w przygotowanie wydarzenia (szczegółowy grafik do ustalenia).
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie internetowej www.warsztatykultury.pl i sztukmistrze.eu
Informację o czekających na Wolontariuszy i Wolontariuszki zadaniach znajdziecie w ankiecie rekrutacyjnej.

Wolontariusz/Wolontariuszka festiwalu Re:tradycja – Jarmark Jagielloński
Dla kogo: Wolontariuszami i Wolontariuszkami mogą zostać osoby powyżej 13 roku życia.
Kiedy: rekrutacja Wolontariuszy i Wolontariuszek trwa od 21 czerwca do 26 lipca 2022 r.
2–18 sierpnia 2022 r. – spotkania i szkolenia (kilka terminów, czas trwania spotkań: 2–3 godz.) Szczegółowy terminarz spotkań zostanie przesłany w dniu ogłoszenia wyników rekrutacji.
18–22 sierpnia 2022 r. – największe zaangażowanie Wolontariuszy i Wolontariuszek w przygotowanie wydarzenia (szczegółowy grafik do ustalenia)
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie internetowej www.warsztatykultury.pl i jarmarkjagiellonski.pl
Informację o czekających na Wolontariuszy i Wolontariuszki zadaniach znajdziecie w ankiecie rekrutacyjnej.