W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wielki Festyn Rodzinny
24.05.202219:06

Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na Wielki Festyn Rodzinny, który odbędzie się 28 maja od godziny 15:00 do 18:00 na placu przy ul. Wallenroda 4a. 

Dom Kultury LSM po dwóch latach powraca ze swoim tradycyjnym wydarzeniem, organizowanym z okazji Dnia Matki, Międzynarodowego Dnia Dziecka, a w tym roku także 65-lecia Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lublinie.

W programie:

  • występ grup wokalnych Domu Kultury LSM,
  • występy zespołów artystycznych: Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, Pasjonatta, Głuskowianki, Standard Brass Band,
  • występ Laureatów XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie

Dla dzieci przewidziane są gry i zabawy, konkursy z nagrodami, bezpłatne dmuchańce i zjeżdżalnie, wata cukrowa, lody, popcorn. Zabierzcie ze sobą rowery. Wraz ze Strażą Miejską i Policją organizatorzy festynu zapewnią stoisko znakowania rowerów.

Ww wnętrzach DK LSM zaprezentowana zostanie wystawa z okazji 65-lecia Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Została ona stworzona z fotografii dostarczonych przez mieszkańców Lublina. 

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej tworzą studenci i absolwenci Politechniki Lubelskiej oraz innych lubelskich szkół i uczelni. Celem działalności jest ochrona dziedzictwa narodowego oraz popularyzacja wśród młodzieży piękna i bogactwa polskiego folkloru. Choreografem Zespołu jest Hanna Aleksandrowicz, kapelą kieruje Mikołaj Naum.

Zespół Głuskowianki

Zespół Głuskowianki powstał w 2016 roku. W jego skład wchodzi 7 wokalistek i kapela ludowa. W repertuarze Głuskowianek znajdziemy przede wszystkim utwory ludowe, patriotyczne i rozrywkowe. Zespół reprezentował województwo lubelskie na Pierwszym Festiwalu Kultury Polskiej w Korcu na Ukrainie. Kierownikiem zespołu jest Henryk Skórski.

Zespół wokalny Pasjonatta

Zespół wokalny Pasjonatta jest zespołem Domu Kultury Ruta. Powstał w 2012 roku, jego kierownikiem jest Alina Famares. Repertuar zespołu to piosenki o charakterze rozrywkowym. W 2019 roku zespół otrzymał pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów w Warszawie. W tym roku Pasjonatta obchodzi jubileusz 10-lecia powstania.

Zespół Standard Brass Band

Zespół Standard Brass Band powstał w 1997 roku. Założycielem i liderem jest Bogusław Wróblewski. Repertuar grupy obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematy filmowe, standardy muzyki jazzowej oraz utwory znane ze scen operowych, operetkowych i musicalowych.

 

Powiązane:

Dom Kultury LSM