W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wydarzenia dla najmłodszych w Warsztatach Kultury

Wydarzenia dla najmłodszych w Warsztatach Kultury
13.05.202206:08

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają najmłodszych na trzy wyjątkowe wydarzenia.


Pierwszym z nich będzie spektakl Tkaczka Chmur, który opowiada niezwykłą historię trzech sióstr. Jest to muzyczna opowieść o nadziei, marzeniach i zaufaniu. Kolejnym wydarzeniem organizowanym z myślą o dzieciach są Szufaldziarze. Po raz drugi uczestnicy będą mieli możliwość wymiany swoich zabawek na inne. Jest to świetna okazja do zrobienia wiosennych porządków! Warsztat malarski Malowanie z naturą to również propozycja dla najmłodszych. Podczas wydarzenia uczestnicy pobudzą swoją kreatywność i z wykorzystaniem darów natury stworzą wyjątkowe obrazy.

Tkaczka chmur

W pałacu słońca, na samiuśkim końcu świata, mieszkają trzy siostry prządki, trzy Zorze. A kiedy rodzi się dziecko, Zorze przychodzą, przędą i układają złotą nić jego losu i każdemu dziecku dają jakiś dar... Tak zaczyna się muzyczna opowieść o niesamowitych przygodach dwójki rodzeństwa. O miłości, bliskości, zaufaniu. O przeszkodach, jakie stawia przed nami wszystkimi – małymi i dużymi – życie. O marzeniach i o tym, że każdy z nas ma swoje własne sposoby na trudne sytuacje i wyzwania.

Na podstawie tej opowieści w 2021 roku, nakładem wydawnictwa Albus, ukazała się książka „Tkaczka Chmur”. Powstało również autorskie słuchowisko (nakładem wydawnictwa StoryBox), a w styczniu 2022 miał premierę spektakl teatralny w Teatrze Ateneum w Katowicach.

Wykonawcy:

  • Katarzyna Jackowska-Enemuo: opowieść, śpiew, akordeon
  • Mateusz Szemraj: saz, cymbały, perkusjonalia
  • Iwona Sojka: skrzypce
  • Kaja Prusinowska: śpiew, kankle
  • Aleksandra Rózga: śpiew, baraban

Informacje praktyczne
Kiedy: 13 maja 2022 (piątek), godz. 18.00-19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Wstęp wolny, wydarzenie bez ograniczeń wiekowych. Dzieci wraz z pełnoletnimi opiekunami.
Spektakl tłumaczony na PJM.

Szufladziarze – targ wymienny dla dzieci

Wyrosłeś już ze swoich zabawek? Chcesz się z kimś wymienić na inne?

Podczas targu zabawek obowiązuje handel wymienny. Możesz przynieść zabawki, którymi się już nie bawisz, a które sprawią radość komuś innemu oraz książki, płyty z filmami i grami. Ważne, żeby były czyste, sprawne, w dobrym stanie, wyposażone w odpowiednie baterie, a gry i puzzle kompletne. My pomożemy Ci przygotować własne stanowisko, na którym zaprezentujesz asortyment do wymiany. Prosimy, żebyś nie przynosił zabawek militarnych (np. miecze, pistolety). Do zabawy zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

Informacje praktyczne
Kiedy: 15 maja 2022, godz. 11:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo: dla dzieci wraz z opiekunami
Zapisy: przez formularz online, wstęp bezpłatny

Malowanie z naturą

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami i opiekunkami na nietypowe warsztaty malarskie. Podczas wydarzenia uczestnicy pobudzą swoją kreatywność i z wykorzystaniem darów natury stworzą wyjątkowe obrazy. To wydarzenie dla wszystkich małych artystów!

Podczas zajęć uczestnicy będą malować niepowtarzalnymi pędzlami, które sami wykonają.

Stworzą je z naturalnych materiałów, takich jak gałązki, liście, patyczki itp. Takie własnoręcznie zrobione pędzelki będą tworzyły niespodziewane wzory i pozwolą na stworzenie klimatycznych, tajemniczych, organicznych prac. Warsztaty mają na celu pobudzenie kreatywności i fantazji oraz uczenie się pracy zadaniowej z wykorzystaniem własnej inwencji twórczej.

Zajęcia poprowadzi Florentyna Nastaj – absolwentka malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS. Maluje obrazy, robi rysunki, rzeźby ceramiczne, a także projektuje plakaty i książki dla wydawnictw dla najmłodszych.

Informacje praktyczne:
Kiedy: 28 maja 2022, godz.10.30-12.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa – parter
Dla kogo: dzieci w wieku 6-12 lat wraz z dorosłymi opiekunami
Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.