W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa BZ WBK Press Foto 2009

Wystawa BZ WBK Press Foto 2009
21.02.201011:41

Już od 25 lutego w Galerii Rybnej będziemy mogli oglądać wystawę zdjęć laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2009. Wśród eksponowanych prac będzie można zobaczyć nagrodzony fotoreportaż Karola Zienkiewicza z Dziennika Wschodniego, który został uhonorowany I. nagrodą w kategorii „Sport/fotoreportaż".
Wystawa zdjęć będzie gościć w Lublinie do 9 marca. Poza Karolem Zienkiewiczem, którego fotoreportaż przedstawia zawodników Le Parkour ćwiczących przy ulicy Staszica, w konkursie doceniony został również inny fotograf z Lublina. I. nagrodę w kategorii Przyroda i środowisko naturalne/fotoreportaż zdobył Wojciechem Jargiło. BZ WBK Press Foto 2009 to już 5. edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepsze, polskie fotografie prasowe. W tym roku do biura konkursowego wpłynęło niemal 6 tysięcy zdjęć przysłanych przez 325 autorów w sześciu kategoriach: społeczeństwo, portrety, wydarzenia, cywilizacja, sport, przyroda i środowisko naturalne. Największym wygranym tegorocznej edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2009 został Wojciech Grzędziński z NAPOimages/Dziennik. Otrzymał on nagrodę główną w wysokości 15 000 złotych za Zdjęcie Roku oraz cztery nagrody w ramach kategorii. Zwycięskie zdjęcie konkursu przedstawia zrozpaczonego mężczyznę tulącego zwłoki swojego brata, zabitego podczas nalotu rosyjskiego lotnictwa na miasto Gori w Gruzji. Poza nagrodą główną, jury w składzie: Wolfgang Rattay - agencja ThomsonReuters (przewodniczący Jury), Wojciech Rzążewski - Fakt, Anna Brzezińska - Polska Agencja Prasowa, Sławomir Kamiński - Gazeta Wyborcza oraz Waldemar Kompała - Rzeczpospolita, przyznało również nagrody za I, II i III miejsce w każdej kategorii - oddzielnie dla zdjęć pojedynczych i fotoreportaży. Nagrody specjalne, każda po 10 tys. zł przyznał również Bank Zachodni WBK oraz Rzeczpospolita. Pełną listę zwycięzców oraz galerię nagrodzonych prac można również znaleźć na stronie internetowej konkursu: www.bzwbkpressfoto.pl. Wystawa potrwa do 9 marca godziny otwarcia od 15.00 do 19.00 od wtorku do niedzieli.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane