W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zapraszamy do wirtualnej Filharmonii! #zostańwdomu

05.04.202022:28

Filharmonia Lubelska rozpoczęła prezentację swojej fonograficznej działalności.  W roku 2018 i 2019 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka wraz ze znakomitymi artystami dokonała szeregu nagrań zapomnianej muzyki polskiej. Na płytach znalazły się utwory Joachima Kaczkowskiego oraz Raula Koczalskiego.

Jednym z nagranych utworów jest II Koncert skrzypcowy h-moll op. 17 Joachima Kaczkowskiego w wykonaniu znakomitej skrzypaczki Agnieszki Maruchy.

W sierpniu 1822 roku Kaczkowski powrócił do Warszawy i zamieszkał przy ul. Senatorskiej 460. W tym roku również miały miejsce jego występy we Lwowie w sali redutowej i w Warszawie w Teatrze Narodowym wraz z W. W. Würflem, gdzie wykonał kilka własnych kompozycji. Później nie koncertował już w Warszawie, poświęcił się niemal wyłącznie pracy twórczej i pedagogicznej. Zmarł w domu przy Rynku Starego Miasta 59, pozostawiając żonę i troje dzieci. Pochowano go na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.


Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.