W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zbieramy historie o Teatrze Andersena

Zbieramy historie o Teatrze Andersena
02.04.201913:45

Dziś, 2 kwietnia 2019, obchodzimy 214 rocznicę urodzin wielkiego bajkopisarza duńskiego i patrona naszego lubelskiego teatru, Hansa Christiana Andersena.

W ten symboliczny dzień chcieliśmy rozpocząć akcję, którą nasz zespół przygotował na 65 lecie Teatru im. H. Ch. Andersena. Rocznice zazwyczaj skłaniają do wspomnień i podsumowań. Wszak pamiętamy tysiące premier teatralnych, a co za tym idzie setki tysięcy spektakli, które obejrzało blisko 2 miliony widzów. To również setki aktorów, artystów, scenografów, choreografów, kompozytorów, ale też pracowników warsztatu plastycznego, krawieckiego, czy też biur obsługi widowni i sceny. Liczby są imponujące, ale za każdą cyfrą kryją się ludzie, bo to oni tworzą teatr. To tu zapisały się nasze wyjątkowe wspomnienia, łzy wzruszenia, beztroska radość, słowem – spotkanie ze sztuką, którego nie sposób zapomnieć.

Właśnie o te bezcenne momenty chcielibyśmy Was poprosić. Z okazji jubileuszu 65 lecia, chcemy zebrać jak najwięcej wspomnień związanych z naszym teatrem. Jeśli macie w pamięci wyjątkowe wspomnienie lub historię, podzielcie się nią z nami. Możecie nagrać film, ścieżkę dźwiękową, wysłać list! Historie Andersena zbieramy do 15 maja 2019.

Szczegóły akcji >>>   

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej