W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zgarnij 7000 zł na swój projekt w ramach Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka!

Zgarnij 7000 zł na swój projekt w ramach Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka!
22.04.202320:36

Właśnie rozpoczął się nabór projektów do kolejnej odsłony Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w ACKiM UMCS Chatka Żaka. Jeśli masz głowę pełną pomysłów i szukasz pomocy w ich realizacji – to idealna inicjatywa dla Ciebie!

– Projekt Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka jest istotny dla naszej firmy, ponieważ stanowi on połączenie kilku obszarów naszej działalności społecznej. Z jednej strony, program stypendialny jest jednym z filarów naszej Polityki Zaangażowania Społecznego, którym jest wspieranie rozwoju kultury i sztuki. Z drugiej strony, projekt kierowany jest do tych grup, które bliskie są strategii naszej kopalni, czyli mieszkańcom Lubelszczyzny oraz młodym ludziom. W tym wyjątkowym roku, to właśnie studenci z naszego regionu w sposób szczególny będą mogli pokazać swoje talenty. A to za sprawą uzyskania przez stolicę naszego regionu tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży. Mam zatem nadzieję, że trzecia edycja naszego Projektu okaże się równie ciekawa artystycznie co poprzednie, a pomoc finansowa, którą udziela Bogdanka, pomoże młodym ludziom na dalsze rozwijanie swoich zdolności w obszarach kultury i sztuki. Zachęcam zatem wszystkich studentów do wzięcia udziału w projekcie i trzymamy kciuki za twórców wszystkich kreatywnych projektów – mówi Kasjan Wyligała, prezes zarządu LW Bogdanka.

Program stypendialny dla młodych twórców i animatorów „Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka” to wyjątkowy projekt, który jako element Polityki Zaangażowania Społecznego LWB S.A., realizowany jest we współorganizacji z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Zgłoszenia przyjmowane są w tym roku w terminie: od 17.04.2023 do 19.05.2023.

– Właśnie rozpoczął się nabór do III edycji Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka. Nasz program stypendialny, który tworzymy razem z naszym partnerem,  Lubelskim Węglem Bogdanka, jest wyjątkową okazją dla młodych talentów, aby zrealizować swoje ambicje, marzenia i projekty. Wierzę, że tegoroczna odsłona programu będzie równie inspirująca, i zaskoczy nas swoją oryginalnością – oznajmia prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, Rektor UMCS.

Najważniejszym celem programu jest rozwój lubelskiego środowiska akademickiego poprzez wspieranie artystyczno-kulturalnych projektów i ambicji młodych ludzi. Stypendia twórcze przyznawane są na realizację projektów artystycznych oraz realizację inicjatyw z zakresu upowszechniania kultury osób do 30 roku życia. Ich celem jest wspieranie indywidualnego rozwoju młodych artystów i animatorów kultury z terenu województwa lubelskiego oraz zwiększenie dostępności wydarzeń i działań artystycznych.

– Przed nami kolejna odsłona programu stypendialnego  w Chatce Żaka. Serdecznie zachęcam do udziału w naborze i rozwinięciu swoich artystycznych skrzydeł. Poprzednie edycje programu udowodniły nam, jak ważne jest wspieranie młodych, ambitnych ludzi w spełnianiu Ich marzeń i planów. Rozwój kultury zależy właśnie o nich – cieszę się, że możemy Ich w tym stale wspierać. – dodaje Izabela Pastuszko, Dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie.

Stypendia są przyznawane na działalność artystyczną oraz działalność związaną z upowszechnianiem kultury.

W obydwu kategoriach udzielane są na działania związane z następującymi dziedzinami:

 • Muzyka
 • Taniec
 • Teatr
 • Film
 • Sztuki wizualne, m.in.: malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba, fotografia, multimedia, intermedia, instalacja
 • Literatura

Wiek stypendystów: 18-30 lat
Wysokość stypendiów: 2500 – 7000 zł brutto
Nabór wniosków: od 17.04.2023 do 19.05.2023

Jak złożyć wniosek?

 • Wypełnij wniosek.
 • Opisz swoje dotychczasowe działania.
 • Dołącz portfolio.
 • Zdobądź rekomendację.
 • Złóż dokumenty.

Wszystkie podpisane dokumenty można:

 • dostarczyć osobiście do Chatki Żaka (pokój 1.14 lub portiernia)
 • wysłać pocztą na adres: ACKiM UMCS Chatka Żaka, Idziego Radziszewskiego 16, 20-031 Lublin, pokój 1.14, z dopiskiem "Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka"
 • wysłać na adres: 

Wzory dokumentów oraz regulamin

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej