W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zgłoszenia do VI edycji programu Dzielnice Kultury

Zgłoszenia do VI edycji programu Dzielnice Kultury
11.04.201810:27

Rusza nabór zgłoszeń do współpracy w ramach VI edycji programu "Dzielnice Kultury". Zapraszamy mieszkańców naszego miasta do zgłaszania inicjatyw oraz ciekawych pomysłów na działania kulturalne w dzielnicach. Projekty mogą składać zarówno mieszkańcy dzielnic (osoby fizyczne) jak i domy kultury oraz kluby osiedlowe, placówki oświatowe i uczelnie wyższe oraz samorządy studentów i koła naukowe, sektor pozarządowy, miejskie i lokalne grupy nieformalne.

Preferowane będą oferty współpracy włączające mieszkańców dzielnic Lublina w lubelskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbywające się pod hasłem „Lublin 1918-2018. Inspiruje nas wolność”. Dodatkowo zachęcamy do podejmowania przedsięwzięć nowych, realizowanych z uwzględnieniem specyfiki danej dzielnicy.

Zgłoszenia do 27 kwietnia przyjmują dzielnicowi operatorzy programu:

  • Dzielnicowy Dom Kultury Węglin - dzielnice: Czuby Południowe, Czuby Północne, Konstantynów, Sławinek, Sławin, Szerokie, Węglin Południowy, Węglin Północny, Zemborzyce;
  • Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice - dzielnice: Abramowice, Bronowice, Dziesiąta, Felin, Głusk, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Kośminek, Tatary;
  • Warsztaty Kultury - dzielnice: Czechów Południowy, Czechów Północny, Ponikwoda, Rury, Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Wrotków, Za Cukrownią.

Szczegółowe informacje wraz z dokumentami aplikacyjnymi zostaną opublikowane na stronach internetowych operatorów:

„Dzielnice Kultury” to zapoczątkowany w 2013 roku wieloletni, interdyscyplinarny program, którego celem jest zwiększenie potencjału kulturalnego dwudziestu siedmiu dzielnic Lublina. Realizacja programu ma doprowadzić do zwiększenia aktywnego uczestnictwa w kulturze mieszkańców Lublina oraz podniesienia ich kompetencji kulturowych. Jednym z podstawowych zadań jest dotarcie do środowisk, w których kultura dotychczas była nieobecna, rozpoznanie potrzeb i zainteresowań osób mieszkających na powyższych obszarach oraz wspólne opracowanie i przygotowanie atrakcyjnego programu.

Szczegóły dotyczące programu jak i wykaz realizowanych projektów w poprzednich latach znajdą Państwo się na stronie internetowej miasta.