W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zimowe atrakcje – ferie w mieście

09.01.201811:15

Lublin jest gotowy do „Zimy w mieście” - program dla dzieci i młodzieży spędzającej ferie w mieście, jak co roku obfituje w sprawdzone i lubiane zajęcia oraz zupełne nowości. Zapisy, prowadzone były bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji, od 15 stycznia. Pełny program znajduje się na stronie www.zima.lublin.eu. W czasie ferii funkcjonować będą także niektóre stołówki szkolne.

Pierwszy raz w tym roku, podczas ferii zimowych, 365 uczniów będzie mogło skorzystać z półkolonii w 6 szkołach podstawowych. Ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przez organizacje pozarządowe, zorganizowane zostaną także wyjazdy do 12 różnych miejsc w kraju dla łącznie 550 osób. Szczegóły znajdują się tutaj.

Na program ferii, które rozpoczynają się 29 stycznia składają się zajęcia przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Do akcji "Zima w mieście" włączyły się miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, muzea, miejskie i spółdzielcze domy kultury, biblioteki przygotowując bogatą ofertę kulturalną. Podczas dwóch tygodni zimowej przerwy uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach i warsztatach muzycznych, plastycznych, teatralnych i seansach kinowych. W ramach zajęć organizowane będą wyjścia do kina, teatrów, muzeów, centrów zabawy.

Młodszych uczestników mogą zainteresować warsztaty wokalne lub plastyczne, zabawy integracyjne, rytmiczne i ruchowe. Starsi będą mogli nauczyć się pawany, czyli jednego z tańców dworskich, zrobić lampkę w trakcie Tykwarium, czyli warsztatów tworzenia przedmiotów artystycznych i użytkowych z tykw, poznać technikę impro podczas zajęć teatralnych i muzycznych, a także odkryć zastosowanie żelatyny w sztuce. Nowością będą warsztaty kulinarne, które zakończy degustacja koktajlu na 11 piętrze z widokiem na panoramę Lublina. W trakcie „Zimy w mieście” nie zabraknie aktywności miejskich, takich jak jazdy na deskorolce i bmx, na amatorów sportów zimowych czekają natomiast dwa odkryte lodowiska. Zapraszamy także na zajęcia z taekwon-do, unihokeja, gimnastyki sportowej i akrobatyki, ringo, siatkówki, koszykówki i piłki halowej.

Do dyspozycji uczniów czeka 6 szkolnych basenów. Dzieci i młodzież będą mogły korzystać z zajęć sportowych organizowanych w 30 szkołach, gdzie odbędzie się ponad 1000 zajęć rekreacyjno-sportowych, w których weźmie udział ponad 2000 uczestników. Tradycyjnie już uczniowie będą mogli zjeść ciepły posiłek w stołówkach wybranych szkół.

Zima w mieście sprzyja też poznawaniu lokalnych tradycji, czy smaków Lubelszczyzny - powstawanie cebularzy poznają uczestnicy interaktywnych pokazów połączonych z wypiekiem i degustacją pieczywa. Nowością będą warsztaty komiksu na kanwie lubelskich legend prowadzone przez Tomasza Wilczkiewicza – lubelskiego rysownika. Klub odkrywców tajemnic Starego Miasta będzie poznawał magiczne uliczki i historię ich nazw. Kolejna wyprawa wyruszy szlakiem lubelskiej wody. Znajomość naszego miasta można będzie wykorzystać podczas warsztatów tworzenia questów i szlaków turystycznych. Zapraszamy do poznania tajemnic wiejskiej chaty, odkrywania roli malowanej skrzyni i udziału w żywej grze planszowej „Budujemy Lublin”. Nie zabraknie lubianych turniejów gier planszowych Board Mania Kids, a tegoroczną ciekawostką będzie prezentacja planszówek o Lublinie. Po raz pierwszy zaprosimy do tworzenia zabawek z motywami regionalnymi.

Muzeum Wsi Lubelskiej przygotowało także ofertę dla osób z niepełnosprawnością wzroku: „Inne spojrzenie” – inne zwiedzanie z zastosowaniem pomocy dotykowych.

Pełna oferta, zasady uczestnictwa i terminy zajęć zamieszczone są na stronie internetowej www.zima.lublin.eu. Zapisy na „Zimę w mieście 2018” prowadzone były bezpośrednio u organizatorów poszczególnych akcji.

Wykaz szkół, w których stołówki będą funkcjonować w okresie ferii zimowych 2018 r.

Wydarzenia polecane

Kalendarium wydarzeń

<

21.10.2018

>

Wrzesień 2018

Październik 2018

Listopad 2018

Grudzień 2018

Styczeń 2019

Luty 2019

Marzec 2019

Kwiecień 2019

Maj 2019

Czerwiec 2019

Lipiec 2019

Sierpień 2019

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
27 28 29 30 31
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
29 30 31
1 2
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
31
1 2 3
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
28 29 30 31
1 2 3
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
25 26 27 28
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
29 30
1 2
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
27 28 29 30 31
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
29 30 31
1