W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zostań artystą Variete Fundacji Sztukmistrze!

Zostań artystą Variete Fundacji Sztukmistrze!
19.05.202106:27

Fundacja Sztukmistrze i Chatka Żaka zapraszają na VARIETE! Nabór rozpoczął się 14 maja i potrwa do 28.05.

VARIETE to spektakl, podczas którego prezentują się osoby z różnorodnym wachlarzem umiejętności: żonglerzy, akrobaci, muzycy, tancerze, czy iluzjoniści. Są to zarówno debiutanci, jak i doświadczeni, specjalnie zaproszeni artyści. Spektaklowi towarzyszy teatralno-kabaretowa oprawa.

W tym roku Fundacja Sztukmistrze i ACKiM UMCS Chatka Żaka poszukują artystów, którzy chcieliby zaprezentować swój talent już 25–26 czerwca! 

Do 28 maja możesz zgłosić swój udział w najbliższym, czerwcowym VARIETE.
Zapisz się poprzez link dostępny w wydarzeniu.

Spektakle VARIETE Fundacji Sztukmistrze powracają po ponad rocznej przerwie. Mamy nadzieję, że nasza publiczność jest równie podekscytowana tym faktem co nasz zespół - nie możemy się doczekać kiedy znowu będziemy mieli okazję podzielić się z Wami varietetycznym humorem i zaprezentować świetne artystki i artystów. I tak a propos tych ostatnich: poszukujemy twórców chętnych wystąpić podczas VARIETE - nasze spektakle zawsze otwarte są na eksperymenty! – mówi Jakub Szwed, reżyser i koordynator wydarzenia.

VARIETE Fundacji Sztukmistrze powstało w 2013 roku jako swego rodzaju połączenie rozpowszechnionej w Niemczech formy spektakli w restauracjach oraz Open Stage - sceny, na której może wystąpić każdy i każda, wspierając rozwój lokalnej społeczności. Zrealizowano już 37 jego odsłon. W tym roku, spektakl będzie można oglądać w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

 

Jest nam niezwykle miło, że możemy współtworzyć ten projekt razem z fundacją Sztukmistrze. Studenci wielokrotnie udowadniali nam jak wielkie talenty w nich drzemią, dlatego liczymy na wiele zgłoszeń. Cieszymy się, że Chatka Żaka po raz kolejny może być przestrzenią dla zdolnych i kreatywnych ludzi. – dodaje Izabela Pastuszko, Dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.