W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zostań Wolontariuszem Kultury

Zostań Wolontariuszem Kultury
24.02.202010:31

Noc Kultury, Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów i Jarmark Jagielloński nie mogłyby się udać bez sprawnego zespołu wolontariuszy. Ty też możesz być jednym z nich i zobaczyć od środka jak organizuje się największe wydarzenia plenerowe w mieście. Właśnie ruszył nabór do projektu Wolontariusz Kultury, którego zwieńczeniem jest praca na festiwalach.

Współpraca przy ważnych dla miasta i jego mieszkańców wydarzeniach to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności, ale także szansa na przeżycie niezapomnianego lata, poznanie zespołu, który w pracę wkłada całe swoje serce, a przede wszystkim możliwość zaskoczenia samego siebie tym, jak wiele można się nauczyć i przeżyć w krótkim czasie.

Kim jest Wolontariusz Kultury?
To osoba, która  kocha kulturę i chce być częścią ważnych dla Lublina wydarzeń. Jest zainteresowana ideą wolontariatu, a przede wszystkim leży jej na sercu rozwój naszego miasta. Do współpracy zaproszeni są mieszkańcy Lublina w wieku od 16 do 75 lat, którzy chcą rozpocząć przygodę z wolontariatem lub kontynuować ją na innym poziomie.

Jak stać się Wolontariuszem Kultury?    
Warsztaty Kultury w Lublinie przygotowały cykl bezpłatnych warsztatów i praktyk, dzięki którym zyskacie szeroką wiedzę, aby sprawnej współpracować z organizatorami wydarzeń kulturalnych oraz sprawniej poruszać się w szeroko pojmowanym sektorze kultury. Prowadzący to osoby związane od lat z działalnością kulturalną w Lublinie, regionie i Polsce.

Zajęcia podzieliliśmy na dwa moduły:

  • Moduł szkoleniowy, podczas którego dowiecie się jak dotrzeć do odbiorcy, jak opowiedzieć o sobie i wydarzeniu, przy którym pomagamy, jakich narzędzi internetowych warto używać, aby kibicować lubianym wydarzeniom, a przede wszystkim spotkacie się z zespołem Warsztatów Kultury, z którym później będziecie współpracować.
  • Moduł praktyczny – wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie (do zaliczenia programu potrzebny jest udział przy dwóch wybranych wydarzeniach).

Uczestnicy projektu będą brać udział w spotkaniach i warsztatach w trybie weekendowym od 14 marca do 9 października 2020 (od 2 do 3 spotkań w miesiącu, w wymiarze 6 godzin).

Od czego zacząć?
Od 20 lutego do 5 marca 2020 Warsztaty Kultury w Lublinie czekają Wasze zgłoszenia.
Wypełnij formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl
Poczekaj na wyniki rekrutacji, które trafią do Ciebie na maila do 9 marca

Przyjdź na pierwsze zajęcia razem z podpisaną umową i regulaminem (zajęcia odbywać się będą w Warsztatach Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, 20 – 112 Lublin). Wszelkie potrzebne dokumenty znajdziesz na stronie Warsztatów Kultury w Lublinie.

Rozpocznij najbardziej innowacyjny i kompleksowy kurs dla wolontariuszy w Lublinie.

Powiązane:

Warsztaty Kultury