W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle - bezpłatne wejściówki

Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle - bezpłatne wejściówki
27.09.201720:49

Od 1 października w kasie Teatru Starego dostępne są bezpłatne wejściówki na jedyny otwarty pokaz spektaklu "Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" (21.10.2017, godz. 19:00). Jedna osoba może pobrać 2 wejściówki. Nie prowadzimy rezerwacji wejściówek. 

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" to teatralna podróż w czasie, która rozpoczęła się od odnalezionego w archiwach autentycznego scenariusza – odegranej w roku 1853 „z wielkim zadowoleniem publiczności” w lubelskim Teatrze Starym „melodramy fantastycznej w 3 aktach, w 8 odsłonach, napisanej oryginalnie przez Stanisława Krzesińskiego”. 150 lat później spektakl powróci na scenę przy Jezuickiej, a jego twórcy podejmą się rekonstrukcji atmosfery XIX-wiecznej sceny i widowni. 
Spektakl powróci do Teatru Starego w grudniu, ale wyłącznie dla zorganizowanych grup szkolnych. Więcej informacji można uzyskać w Fundacji Teatrikon. 

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle"
Fundacja Teatrikon
współpraca: Teatr Stary w Lublinie

autor: Stanisław Krzesiński
reżyseria: Joanna Lewicka
dramaturgia: Jarosław Cymerman, Grzegorz Kondrasiuk
scenografia i kostiumy: ElBruzda
reżyseria światła: Grzegorz Polak
opracowanie muzyczne: Łukasz Jemioła
kierownictwo produkcji: Łukasz Wójtowicz
występują: Angelika Kujawiak, Dariusz Jeż, Mateusz Nowak

Premiera: 20.10.2017 / 19.00
Pokaz spektaklu uświetni obchody 700-lecia lokacji Lublina oraz 195. rocznicę otwarcia Teatru Starego. 

Realizacja spektaklu odbyła się w ramach projektu „Scena Lublin” łączącego pracę teatralną z działalnością badawczą Pracowni Teatrologii UMCS i programem edukacyjnym Fundacji Teatrikon realizowanym w latach 2016-2018 w lubelskich liceach.
Projekt „Scena Lublin” jest współfinans owany ze środków Urzędu Miasta Lublin i Narodowego Centrum Kultury.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej

Wydarzenia polecane