Księgarz, bibliotekarz, wydawca, społecznik, były radny miejski. Redaktor naczelny "Niecodziennika bibliotecznego", kwartalnika wydawanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego. Pomysłodawca lubelskiej nagrody Angelus.
Urodził się w 1955r. w Zamościu. Jest absolwentem historii KUL. Na macierzystej uczelni spędził 23 lata, po studiach został kierownikiem Księgarni Uniwersyteckiej KUL.
W latach 1998-2002 była radnym miejskim Lublina. Z jego inicjatywy rondo obok cerkwi przy ul. Ruskiej otrzymało imię Piotra Mohyły.
Pomysłodawca i redaktor książki "Ścieżki pamięci", poświęconej obecności Żydów w dawnym Lublinie. Po zakończonej kadencji w RM podjął pracę w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego i powołał do życia "Niecodziennik biblioteczny", który ma także wydanie internetowe. Jest współzałożycielem (2004 r.) i stałym współpracownikiem "Angelusa Bronowickiego", pisma parafii Św. Michała Archanioła. Redagował kilka innych gazet kościelnych, a także więzienne pisemko "Bez murów", wychodzące w zakładzie karnym w Chełmie.
W kwietniu 2008 roku został uhonorowany odznaką Amicus Librorum, wyróżnieniem dla osób, które promują książkę i bibliotekę. Odznaczenie to przyznawane jest przez Bibliotekę Miejską w Puławach.
źródło: Kurier Lubelski
współpraca: Bruno Schulz - Międzynarodowa Strona Internetowa - Branislava Stojanović,
Niecodziennik Biblioteczny
Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza
www.niecodziennik.mbp.lublin.pl
Wypowiedź J. J. Bojarskiego www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081019/LUBLIN/208304562
www.niecodziennik.mbp.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=859&Itemid=1