W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Tomasz Czajkowski

Imie: Tomasz
Nazwisko: Czajkowski
Płeć: mężczyzna

ur. 1976 w Puławach, politolog, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; napisał pracę magisterską o kamienicy przy ulicy Krawieckiej 41. Materiały do pracy zbierał m.in. w Izraelu, gdzie przez 8 miesięcy był wolontariuszem w kibucach.

Od 2005 pracownik [in=12]Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”[/in], obecnie koordynuje program Historia Mówiona. Od 2007 prowadzi także zajęcia ze studentami na Wydziale Politologii UMCS.

W 2006, w ramach projektu „Lubliniacy”, przebywał w Izraelu, gdzie zarejestrował 50 świadectw mówionych byłych mieszkańców Lublina i Regionu Lubelskiego.

Rozmowy z ludźmi sprawiają mi wielką frajdę, ale to jednocześnie wielka odpowiedzialność. To od nas zależy ile historii z przeszłości przekażemy następnym pokoleniom. Wyścig z czasem trwa...