W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Stodoła

Kategoria instytucji: zespół muzyczny

W 2000 r. zakupiwszy trochę instrumentów w nieistniejącym już komisie nieopodal dzisiejszej Politechniki Lubelskiej pojechali do Motycza, gdzie w starej stodole spędzali czas grając godzinami dla swoich znajomych i rzecz jasna z potrzeby ducha. Można powiedzieć, że był to drum’n’bass w składzie: Maciek Boguszewski na perkusji „Amati” i Marcin Sudziński na basie „coś jak Titus z Acidów”. Potem dołączył Tomek Klisz (przejmując definitywnie bas) i Łukasz Olszak (z akordeonem, a potem historycznym klawiszem „Maleństwem”).

Zaczęli koncertować po knajpach, plenerowych imprezach, lubelskich klubach. Chętnie przyjmowali pod swoją strzechę ludzi, którzy mieli coś ciekawego do zagrania lub zaśpiewania: na próbach i imprezach pojawiał się DJ Muody (Sr Efebo), perkusista Mirek (Panowie Bądźcie Czujni), freestyler Bartek (Anonim), saksofonista Mariusz Górnik, malarz - muzyk - nihilista Franciszek Znamierowski i coraz częstszy bywalec prób i koncertów, poeta, w zasadzie nie chrzczone dziecię Stodoły Marcin Kamola (znany również jako DJ Śmierć). Pojawiał się także dr Piotr (Zrośnięty Z Mandoliną), który z łatwością wsączał się w muzyczne frazy stodołowego austroporno.

Dwa nagrania Stodoły znalazły się na składance „Radio Lampa 4” dołączonej do miesięcznika „Lampa”.

12 października 2006 w lubelskim klubie Centrala odbył się ostatni koncert zespołu. Dalsze jego losy nie są znane.

źródło: last.fm