W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Rafał Bartmiński
Imie: Rafał
Nazwisko: Bartmiński
Płeć: mężczyzna
Profesja: wokalista

Tenor. Ukończył katowicką Akademię Muzyczną w klasie Eugeniusza Sąsiadka. Uczestniczył też w kursach mistrzowskich Heleny Łazarskiej, Christiana Elsnera, Ralfa Döringa i Ryszarda Karczykowskiego. Jest laureatem Konkursu Wokalnego im. Ady Sari w Nowym Sączu, a w 2001 roku został uznany za najbardziej obiecującego polskiego tenora podczas Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki w Warszawie (nagroda pozaregulaminowa). Działalność koncertową rozpoczął już w czasie studiów biorąc udział w wykonaniach dzieł oratoryjnych Bacha, Beethovena, Haendla i Mozarta na różnych polskich estradach filharmonicznych. Uczestniczył w koncercie noworocznym w Paryżu oraz w koncercie inaugurującym Festiwal Muzyki Sakralnej w Pizie.

Po studiach związał się z Warszawską Operą Kameralną, gdzie debiutował jako Lenski w "Eugeniuszu Onieginie" Czajkowskiego. Ma również w repertuarze partie Tamina w "Czarodziejskim flecie" i Don Ottavia w "Don Giovannim" Mozarta oraz Nemorina w "Napoju miłosnym" Donizettiego. Rolą Don Luigina w "Podróży do Reims" Rossiniego zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Występuje tu jako Byczysław w "Królu Ubu" Krzysztofa Pendereckiego, Czaplicki w "Damie pikowej" Czajkowskiego, Posłaniec w "Aidzie" Verdiego,Tambourmajor w "Wozzecku" Berga, Parpignol w "La Bohème" Pucciniego, Szalona w "Curlew River" Brittena oraz Tamino w spektaklu „W krainie czarodziejskiego fletu” Mozarta. Jest laureatem II nagrody w kategorii głosów męskich i nagród specjalnych VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Moniuszki (2007).