W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Jarosław Cisowski
Imie: Jarosław
Nazwisko: Cisowski
Płeć: mężczyzna

Urodził się na Śląsku. W 1989 roku ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Umiejętności wokalne doskonalił na kursie mistrzowskim w Weimarze w klasie śpiewu solowego Pawła Lisiziana. W 1988 roku brał udział w Konkursie Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie, gdzie zdobył czwartą nagrodę oraz nagrodę za prawykonanie Impresji J. W. Hawela. Już w czasie studiów rozpoczął pracę występując na scenie Operetki Śląskiej w Gliwicach, gdzie kreował główne role w operetkach J. Straussa, F. Lehara, E. Kalmana, P. Abrahama i musicalach F. Loewego i L. Bernsteina.
Od 1994 roku do chwili obecnej pracuje w Teatrze Muzycznym w Lublinie w swoim dorobku ma udział w operetkach.
- hrabia Zedlau - Wiedeńska Krew J. Straussa
- książe Urbino - Noc w Wenecji J. Straussa
- Eddin - Tysiąc i jedna noc J. Straussa
- Eisenstein w Zemsta Nietoperza J. Straussa
- Ottokar - Baron Cygański J. Straussa
- Perczyk - Skrzypek na dachu J. Bocka
- Boni - Księżniczka Czardasza E. Kalmana
- Gardefeu - Życie paryskie J.Offenbacha
- Upiór - Upiór w operze A. L. Webera
- Tassilo - Hrabina Maricy E. Kalmana

Po prawie dwudziestoletniej pracy artystycznej od 2000 roku zaczął przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie ucząc dykcji i recytacji w Szkole Muzycznej im.T. Szeligowskiego w Lublinie na Wydziale Wokalnym. Na stałe współpracuje z Lubelską Orkiestrą Kameralną, Agencją Koncertową Swing-Art oraz z Biurem do spraw kulturalnych uzdrowiska Nałęczów.

Źródło: www.teatrmuzyczny.eu

Wydarzenia (12) zobacz wszystkie