W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Renata Drozd
Imie: Renata
Nazwisko: Drozd
Płeć: kobieta

Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Adeli Winiarskiej-Skrzyneckiej. Dyplom z wyróżnieniem zdobyła w czerwcu 1999 roku. Jeszcze w trakcie studiów brała udział w sesjach koncertowych Musica Moderna (1992-1999).
Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich m.in. u prof. Ingrid Kremling (Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu), prof. Ryszarda Karczykowskiego (AM w Krakowie) oraz prof. Christiana Elssnera (AM w Dreźnie).

Debiutowała w 2001 roku w Operze Bałtyckiej w Gdańsku partią Micaeli w operze Carmen G. Bizeta.
Od 2002 r. współpracuje z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie kreuje partię tytułową w Księżnice Czardasza E. Kalmana.
Od września 2005 roku jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie, w którym kreuje główne partie operowe i operetkowe, m.in. Silvy Varescu (Księżniczka Czardasza E. Kalmana), Hanny Glavari (Wesoła Wdówka Fr. Lehara), Micaeli (Carmen G. Bizeta).

Ważne miejsce w jej dorobku artystycznym zajmuje wykonawstwo muzyki oratoryjno-kantatowej. Do najważniejszych imprez kulturalnych, w których wzięła udział można zaliczyć: Koncert Nadzwyczajny z okazji Święta Miasta Kielc dedykowany Papieżowi Janowi Pawłowi II w Bazylice Katedralnej w Kielcach, na którym wykonała Vesperae solennes de confessore KV 339 (Nieszpory Uroczyste o Wyznawcy) W.A. Mozarta, oraz Koncert inauguracyjny XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Sakralnej w Kielcach, gdzie w jej wykonaniu można było usłyszeć Stabat Mater G. Rossiniego.

Żródło: www.teatrmuzyczny.eu